חדשות נוה גן - ספטמבר 2017
מאת רועי פן, 7/9/17
 
1.     חבר ועד הפעולה - בהנהלת העיר! כארבע שנים לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, כותב שורות אלה הצטרף בימים האחרונים למועצת העיר פתח תקוה, בתור חבר הנהלת העיר. התפקיד התנדבותי אך בעל פוטנציאל השפעה רב על סדר היום של פיתוח העיר והשכונה. תודה לכל השותפים והתומכים לאורך הדרך, ממשיכים בעשייה בשיא הכוח, לרשותכם בכל דבר ועניין!
 
2.     הפארק הדרומי, הצפוני ושאר חדשות ירוקות – בגיליון האחרון של "חדשות נוה גן" פורסם כי נמשכות העבודות להכנת תיק המכרז לביצוע הפארק הדרומי, והן צפויות להסתיים בחודשים הקרובים. ואכן - בסוף חודש יולי פורסם המכרז הראשון - להקמת מתחם מתקני המשחק של הפארק. למידע מפורט - לחצו פה. במקביל, בוצעה מתיחת פנים משמעותית למשטח בגינת קוגלמן, כפי שניתן לקרוא על ידי לחיצה פה. בנוסף, בגינה בוצעה השלמה מאסיבית של דשא (תוך מציאת פתרונות השקיה במידת הצורך), ופורקו עמודי התאורה הישנים חסרי התועלת ליד קוגלמן 5, ועל כך - ניתן לקרוא פה. פרט לכך - בפארק הצפוני צויירו משחקי רצפה בשביל ההיקפי והמתחם נחסם לכניסת רכבים מכיוון צפון מזרח - לחצו למידע. בנוסף, בוצעה השלמת דשא בגינת טופ 5
 
3.     חינוך  – שנת הלימודים תשע"ח נפתחה ברגל ימין, עם מבני קבע לבית החינוך אריק איינשטיין ולתיכון יצחק שמיר, שני גני ילדים חדשים, מעבר תת-קרקעי לשימוש הילדים (וההורים) מתחת לרחוב גרינשפן ועוד...לפרטים המלאים - לחצו פה.
 
4.     כ-3.5 מיליון שקלים אושרו למען המשך הפיתוח של השכונה – לפירוט התקציבים שאושרו על ידי מועצת העיר ברבעון השני של 2017 עבור עבודות לפיתוח נווה גן - לחצו פה. בין היתר, הכספים מיועדים לבניית מוסדות חינוך, פיתוח מתחם ברוריה, דרכי גישה וקומות לשימוש הציבור.
 
5.     אירועים בשכונה
     א. הרמת כוסית של ראש העיר איציק ברוורמן תתקיים במוצ"ש הקרוב, 9/9/17, בספורטן, החל משעה 20:30, במעמד חברי הנהלת העיר. בתוכנית - כיבוד קל והופעה של להקת "לב הסביונים". הציבור מוזמן, הכניסה חופשית,להתראות שם! לפרטים - לחצו פה.
     ב. כ-200 הורים וילדים נהנו מקבלת השבת הקהילתית-סביבתית שהתקיימה בשכונה, וכללה הצגה ופינת יצירה. לסיכום האירוע המוצלח - לחצו פה
     ג. בתאריך 15/9 מתוכננת הצגה נוספת בגינה ציבורית, לפרטים - לחצו פה.
 
6.     המרכול האוטומטי ממשיך לעבוד באסירי ציון 16 – אפשר לקנות חלב, שמנת מתוקה, גבינה צהובה ושאר מוצרי צריכה - בכל שעה ובכל יום - בתוך השכונה! להוראות שימוש, מחירים לדוגמה ומידע נוסף - לחצו פה.
 
7.     קניתם כבר מתנות לחג? תושבי נוה גן משלמים פחות – סירים, מחבתות וסכינים של Arcosteel, כריות אורתופדיות של Aeroflex, צלחות Corning, מזוודות Jeep ועוד - הודות לשיתוף פעולה בין אתר האינטרנט של השכונה לבין חברה העוסקת במכירות של מגוון מוצרים לוועדי עובדים בחברות ענק - תושבי השכונה יכולים ליהנות ממבחר מבצעים ומחירים מוזלים על מוצרים שונים! מאות תושבים כבר הצטרפו בחינם למועדון הצרכנות של תושבי נוה גן. עדיין לא הצטרפתם? לחצו כאן כדי להירשם בחינם.
 
8.     נווה גן = אתר נופש – מזמינים חופשה, טיסה או מלון? למה לא להזמין דרך חברת איסתא, ליהנות ממחירים משתלמים, ועל הדרך לתרום לשכונת נוה גן ?ועד הפעולה של שכונת נוה גן מבקש להזכיר את שיתוף פעולה בין אתר השכונה לבין חברת איסתא !!!לחצו על "אתר התיירות והנופש של נוה גן" בחלק העליון של אתר השכונה, והזמינו חופשה כיפית בארץ או בחו"ל. חברת איסתא תעביר חלק מכספי מההזמנות שלכם לטובת אירועי תרבות לתושבי השכונה בארגון ועד הפעולה, דוגמת המדורה השכונתית שכבר הפכה למסורת! 
 
9.     תנועה 
     א. סככת אוטובוס חדשה נוספה ברחוב גרינשפן, דבר שהגדיל את מספר התחנות המקורות בשכונה מ-1 (לפני כשנתיים) ל-10 (היום).
     ב. רמזור בצומת קרול-טבצ'ניק כבר נמצא בתהליך, לחצו לפרטים. כפי שניתן לקרוא בתגובה האחרונה לפוסט - בציר קרול-לודיוב-לויתן יתווספו עוד רמזורים.
     ג. המעבר התת-קרקעי מתחת לרחוב גרינשפן נפתח לשימוש הציבור, וכמוהו גם השביל המחבר בין גרינשפן 6 לרחוב גרינשפן.
 
10.    מתי מותר להשליך פסולת גדולה והיכן? מה שמים בפח הכתום? פסולת גדולה - מוציאים רק בימי שני בערב - כדי לשמור על שכונה נקייה ולהימנע מקנסות! למידע מפורט בנושא השלכת פסולת גדולה, גזם קרטונים וכו' - לחצו פה. לדיווח על לכלוך ברחבי השכונה - אנא פנו למוקד 106 או השתמשו באפליקציית "עיריית פתח תקוה" בסלולר.
 
11.    חוברת החוגים החדשה של המתנ"ס  – לחוברת החוגים החדשה של מתנ"ס נוה גן וקישור לרישום - לחצו פה.

12.    פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" - אשר חצתה לאחרונה את רף 4,000 החברים (לחצו פה להגשת בקשת הצטרפות ועקבו אחר תיבת ההודעות שלכם). אל תשכחו גם לעשות לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה, דוגמת המדורה השכונתית המוזכרת לעיל. 

שנה טובה!