חדשות נוה גן - יולי 2018
מאת רועי פן, 4/7/18
 
1.     הבחירות למועצת העיר
     * כזכור, כותב שורות אלה הודיע על התמודדות בבחירות המקומיות הקרובות (לחצו להודעה). חשוב להדגיש - מדובר בתפקיד התנדבותי, וההתמודדות היא מתוך רצון להמשיך ולפעול במוקד קבלת ההחלטות לצורך קידום ענייני שכונת נוה גן. 
     * אתם גרים בפתח תקוה אבל לא רשומים כתושבי העיר? על מנת שתוכלו להצביע בבחירות למועצת וראשות העיר פתח תקוה, עליכם להיות רשומים בתעודת הזהות כתושבי העיר. אם כתובת המגורים שלכם אינה מעודכנת - לחצו פה כדי לקרוא כיצד לעדכן אותה בקלות. רצוי לעשות זאת בהקדם!
     * למה להצביע, זה בכלל עוזר? הנה סרטון שמסכם כיצד הכוח הפוליטי שהפגינה השכונה לפני כ-5 שנים סייע להתפתחות נוה גן מאז הבחירות האחרונות לרשות המקומית - לחצו לצפייה.
 
2.     עבודות פיתוח וטיפול במטרדים ומפגעים
     * שביל בין הפארק הצפוני לבין רחוב לויתן - בעקבות פעילות כותב שורות אלה - החלו עבודות להקמת שביל "חצי רשמי" ליד הבניין הנבנה כעת ברחוב אסירי ציון 26. לחצו לפרטים.
     * עבודות במתחם ברוריה-לודיוב-שמואלביץ'-המאירי - לקריאת סיכום של סיור שנערך במקום עם כותב שורות אלה - לחצו פה.
     * בעקבות פעילות כותב שורות אלה פונתה מכולת האשפה אשר ניצבה מספר חודשים בחניון הספורטן מול המרפסת של משפחות רבות וליד נתיב ההליכה של ילדים אל בתי הספרלחצו למידע.
     * ספסל רחוב חדש הוצב מול אסירי ציון 13 בעקבות פניית תושב מבוגר אל כותב שורות אלה, ותוך שיתוף הציבור. לחצו למידע.
     * הוצב מעקה מדורג ביציאה הדרומית מהפארק הצפוני - לחצו למידע.
     * עודכנו שעות ההפעלה של התאורה במגרשי ספורט בשכונה, בעקבות פניית תושבים ממגוון רחובות לכותב שורות אלה. לחצו למידע.
   
3.     הפארק הדרומי ושאר חדשות ירוקות
     * הפארק הדרומי - הזוכה במכרז לביצוע עבודות הפיתוח החל לעבוד בשטח! לחצו לפוסט בנושא.
     * משעול ברנו יצחקוב - כותב שורות אלה פועל לפיתוח המשעול בין בנייני דוניץ 1 ו-2 אשר בקצה הצפוני של רחוב אהרון כצנלסון. למידע - לחצו פה.
     * החל פיתוח החלקה ליד גרינשפן 6 (צפונית למעבר התת-קרקעי) - לחצו למידע.
     * ברחוב אסירי ציון נשתל עץ חדש במקום זה שנפגע בתאונה שאירעה לחצו למידע.
 
4.     הקטל בדרכים
     * ועד הפעולה משתתף בצערה של משפחת שקד על לכתה בטרם עת של אם המשפחה, פלורי ויטל שקד, בת 33 בלבד, בעקבות תאונת דרכים בה נדרסה בתור הולכת רגל על מעבר חציה בתל אביב. לפוסט אודות המקרה, שנכתב על ידי גיסתה של פלורי ז"ל, גם היא תושבת השכונה, לחצו פה.
     * בעת האחרונה אירעו ברחבי השכונה מספר תאונות דרכים, בהן היו מעורבים רכבים, אופניים חשמליים והולכי רגל - תאונה 1תאונה 2תאונה 3.
     * אנא שמרו על עצמכם ועל יתר משתמשי הכביש, לאורך כל השנה ובמיוחד גלו ערנות מוגברת במהלך חופשת הקיץ!
 
5.     ביטחון, אכיפה, אבטחה ופיקוח
     * התקיים תרגיל חירום המדמה פגיעת טיל באחד מבנייני המגורים רבי הקומות ברחוב מבצע דקל  - לחצו להרחבה.
     * התקיים מבצע אכיפה למטרדי רעש ואופניים חשמליים במסגרתו ניתנו דו"חות - לחצו לפרטים.
     * החורשה ליד הספורטן והפארק הגדול צפויים להיות מאובטחים במהלך חופשת הקיץ, על מנת שבני הנוער יוכלו לבלות בהם ללא חשש ועל מנת שלא ייגרם נזק לרכוש.
     * בגינת וינקלר הוחלף השלט הדהוי בשלט חדש ובו אותן ההנחיות - לפיהן, בין היתר, אסור להדליק מנגלים ואסור לקיים אירועים פרטיים. למידע - לחצו פה.
     * מוקד 106 לרשותכם לכל מטרד רעש במהלך חופשת הקיץ.
 
6.     כ-8 מיליון שקלים אושרו למען המשך הפיתוח של השכונה – לפירוט התקציבים שאושרו על ידי מועצת העיר ברבעון השני של 2018 עבור עבודות לפיתוח נוה גן - לחצו פה. בין היתר, הכספים מיועדים לספריה, מרכז לגיל הרך, מעונות יום ושאר מוסדות חינוך, עבודות פיתוח נוספות ושמירה. 
 
7.     חינוך, פיקוח על מסגרות לגיל הרך ותנועת נוער
     * פיקוח על מסגרות לגילאי 0-3 - לסיכום פגישה בנושא - לחצו פה.
     * בית החינוך אריק איינשטיין מהשכונה קיבל הסמכה כבית חינוך ירוק - לחצו לכתבה.
     * בתי הספר עוזי חיטמן וממ"ד תורני נוה אברהם נפגשו למשחק ידידות - לחצו לפרטים.
     * רוצים הצצה אל תוך אולם הספורט החדש שהוקם לצד תיכון יצחק שמיר בנוה גן? לחצו פה.
     * תנועת נוער לציבור החילוני - לקריאת סקירה של הפעילות שנעשתה ונעשית בנושא, לחצו פה.
 
8.     אירועים בשכונה 
     * נבחרים מספרים - כותב שורות אלה התכבד בהקראת סיפור לארבעה גני ילדים בשכונה, לרגל חודש הקריאה. לחצו להרחבה.
     * הרצאה בנושא צמיחה כלכלית באמצעות השקעות נדל"ן - למידע נוסף על היוזמה המשותפת לועד הפעולה ולחברת תכלת השקעות נדל"ן - לחצו פה.
     * שלישי קייצי חוזר גם הקיץ -  מטוסי העל מגיעים למדשאה ליד ארומה (רחוב גיסין) בתאריך 3/7, ההשתתפות חינם. במקום יתקיים גם הפנינג אימוץ כלבים. לחצו למידע.
     * תערוכת ציורים של אמני מתנ"ס נוה גן - תתקיים במועדון הגמלאים (גרינשפן 2) בתאריכים 18/7 עד 20/7. הכניסה חופשיתלחצו לפרטים.
     * ילד 10 חוזר גם הקיץ - הצגה איכותית, פיצה וטרופית ב-10 ש"ח לילד + הורה מלווה חינם - במתנ"ס נוה גן. מהרו לרכוש כרטיסים להצגות שיתקיימו ב-24/7 וב-5/8, המלאי מוגבל. לחצו לפרטים.
     * קבלת שבת אקולוגית בגינת וינקלר - מופע תיפוף לכל המשפחה, ללא עלות, בתאריך 27/7לחצו למידע.
     * ליקוי ירח ומאדים - זה לצד זה - לראשונה בהיסטוריה - פעילות חינמית בפארק הגדול בתאריך 27/7לחצו למידע.
     * שלישי קייצי בתוך השכונה -  כוח PJ מגיע לפארק הצפוני בתאריך 31/7, ההשתתפות חינם. לחצו למידע.
     לאירועים נוספים - מומלץ לעקוב אחר הפרסומים באתר השכונה (לחצו פה) ובקבוצת הפייסבוק (לחצו פה).
 
9.     ניקיון
     * לעדכון אודות מצב הניקיון בשכונה ומבצע ניקיון מיוחד שנערך - לחצו פה .
     * כותב שורות אלה מקדם בשיתוף הציבור מבצע מיוחד לניקוי כתמי צבע ממדרכות השכונה - לחצו לפרטים.
     * זכרו - פסולת גדולה - מוציאים רק בימי שני בערב - כדי לשמור על שכונה נקייה ולהימנע מקנסות! למידע מפורט בנושא השלכת פסולת גדולה, גזם קרטונים וכו' - לחצו פה
     *  לדיווח על לכלוך ברחבי השכונה - אנא פנו למוקד 106 או השתמשו באפליקציית "עיריית פתח תקוה" בסלולר.
 
10.     ועד הפעולה - אצלכם בבניין! 
     * מתוכננת אצלכם בבניין אסיפת דיירים? נציג ועד הפעולה של נוה גן ישמח להצטרף כדי לסקור עדכונים שונים, לענות על שאלות ולנסות לקדם טיפול בדברים שמפריעים לכם ולשכנים שלכם. מפגשים אלה תורמים מאוד למשתתפים בהם! לפרטים נוספים - אנא השאירו הודעה בתפריט "צור קשר" על ידי לחיצה פה, או העבירו לחברי ועד הבית אצלכם בבניין.
     * במסגרת שיתוף פעולה בין ועד הפעולה לבין חברה אשר מתקינה מסכים במגדלי מגורים, המחליפים את לוחות המודעות המסורתיים של ועדי הבתים, ועד הפעולה החל לפרסם עדכונים על הנעשה בשכונה על גבי מסכי החברה בבניינים שונים בנוה גן. כמו כן - מוענקת הנחה מיוחדת לבניינים המעוניינים בהתקנת מסך ולמפרסמים המעוניינים לפרסם בו. לפרטים המלאים - לחצו פה.
 
11.     תושבי נוה גן משלמים פחות – סירים, מחבתות וסכינים של Arcosteel, כריות אורתופדיות של Aeroflex, צלחות Corning, מזוודות Jeep ועוד - הודות לשיתוף פעולה בין אתר האינטרנט של השכונה לבין חברה העוסקת במכירות של מגוון מוצרים לוועדי עובדים בחברות ענק - תושבי השכונה יכולים ליהנות ממבחר מבצעים ומחירים מוזלים על מוצרים שונים! מאות תושבים כבר הצטרפו בחינם למועדון הצרכנות של תושבי נוה גן. עדיין לא הצטרפתם? לחצו כאן כדי להירשם בחינם.
 
12.    פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" - אשר מונה מעל 4,650 חברים (לחצו פה להגשת בקשת הצטרפות ועקבו אחר תיבת ההודעות שלכם). אל תשכחו גם לעשות לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה.

שיהיה קיץ נעים ובטוח!