פגישה בנושא מעבר מכללת העיר פתח תקוה לתוך שכונת נוה גן
מאת רועי פן, 9/10/16


לאחרונה התפרסם כי מכללת העיר פתח תקוה צפויה לעבור בעוד כשנה אל תוך שכונת נוה גן (לחצו לקריאה - הכתובת המדויקת הינה מבצע דקל 3, ולא כפי שמפורסם). בעקבות הפרסום, ודיונים שונים שנערכו בנושא זה בקבוצת הפייסבוק של השכונה, קיים הבוקר כותב שורות אלה פגישה עם מנהלת המכללה ומנהלת אגף השכלה בעיריית פתח תקוה, אודליה אייזנברג. מטרת הפגישה היתה לדון בדרכים לשיתוף פעולה, במידה והמהלך ייצא לפועל, על מנת למקסם את הפוטנציאל של המכללה ושל תרומתה האפשרית לתושבי נוה גן, ועל מנת למזער מטרדים אפשריים שעלולים להיגרם בעקבות נוכחותה.

בין הנושאים אשר נדונו:
* ספריה משולבת לרווחת הסטודנטים וכלל תושבי השכונה, כתלות בייעוד המבנה הצמוד אשר טרם נבנה במבצע דקל 1
* הפעלת קפיטריה במכללה אשר תשרת גם את תושבי השכונה (פוטנציאל לממכר מוצרי צריכה בשכונה אשר אין בה מרכז מסחרי, בהמשך לפעילות אחרת בנושא - לחצו לקריאה)
* התנהלות הסטודנטים מעל גני הילדים (נמסר כי רוב הסטודנטים הינם אנשי משפחה, בגילאי של 35 ומעלה, אשר באים כדי ללמוד ולא כדי להרעיש. עישון אסור בתוך המבנה, על פי החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. הכניסה למכללה צפויה לזוז צפונה, כדי למנוע כניסה דרך השער המוביל לגני הילדים)
* שילוב תערוכות ציורים וצילומים של תושבי השכונה במסדרונות המכללה
* קיום הרצאות העשרה לציבור הרחב בחינם (או בתמורה לתשלום סמלי, בתור "דמי רצינות" לנרשמים) באודיטוריום אשר מתוכנן להיות במקום (כ-120 מקומות)
* מניעת עומסי תנועה ברחוב מבצע דקל ובעיות חניה בסביבות המכללה - לימודי הבוקר צפויים להיפתח רק בשעה 9:00, אחרי שרוב האוכלוסיה כבר הכניסה את הילדים לגנים / בתי הספר, וכבר נמצאת בדרכה לעבודה. באשר ללימודי אחה"צ / הערב - ייבחנו דרכים אפשריות למנוע מטרדים (זה גם אינטרס של המכללה, אשר לא רוצה שהסטודנטים שלה יתעכבו בגלל עומסי תנועה או צורך לחפש מקום חניה)
* קיום משאלים בכלי התקשורת השונים של השכונה, במטרה לבחון רעיונות לקורסים מבוקשים

כל המעוניינים להעלות נקודות נוספות אשר זקוקות לתשומת לב, על מנת למקסם את תרומתה של המכללה לתושבי השכונה, או על מנת למזער מטרדים אפשריים שעלולים להיגרם בעקבות נוכחותה - מוזמנים להגיב למטה.