1,400 ילדים והורים במדורת הקטנטנים של נוה גן!
מאת רועי פן, 11/5/17


1,400 ילדים והורים מ-20 גני ילדים וכיתות א' השתתפו הערב במדורת ל"ג בעומר השכונתית של נוה גן, המתקיימת זו השנה הרביעית ברציפות !!!

גם השנה היה אירוע בטיחותי וחוויתי, והילדים וההורים נהנו מאוד - כפי שניתן להתרשם מהמשובים שהתקבלו מועדי 20 גני הילדים והכיתות אשר נטלו חלק במדורה (לחצו לקריאת המשובים).

למה זה טוב?
לא קל לאגד נציגים מ-20 כיתות וגני ילדים למדורה אחת, אך המטרות מקדשות את המאמצים. למדורה משותפת יתרונות רבים:
 • 
מבחינה סביבתית – היתה מדורה אחת קטנה במקום שיהיו 20! פירוש הדבר הוא פחות זיהום אויר ופחות מטרד רעש ולכלוך לסביבה !
• 
 מבחינה בטיחותית – במדורה הקהילתית ננקטו אמצעי בטיחות וביטחון שלא רואים במדורה של גן בודד או כיתה בודדת. 
•  מבחינה קהילתית – הדבר תרם לגיבוש בין הנוכחים, ואיפשר גם לחברים מגנים שונים וכיתות שונות לחגוג ביחד. בנוסף - ניתנה השנה עדיפות לבעלי עסקים מהשכונה בתור ספקים ובתור נותני חסות.
•  מבחינה חינוכית – ניתן דגש על "אורח חיים בריא" – גם השנה הוחלפו עמדות שערות הסבתא בעמדות של פירות, ושולבו עמדות משחק ספורטיביות.
•  מבחינה כספית – הכמות הגדולה של האנשים איפשרה לחסוך בעלויות ולהשיג תרומות, מתנדבים וחסויות – דבר שהביא לכך שכל גן וכל כיתה נהנו ממדורה שעלותה פי 150 מדמי ההשתתפות הצנועים שנגבו
מכל אחד ואחת מהם!

מה כלל האירוע?
המשתתפים באירוע נהנו מ:
27 עמדות משחק עם מפעילים – לחצו לתמונה של חלק מ-16 העמדות של ג'ינג'ילנד, בניהולו של תושב השכונה יניב יהודה (052-5674655). שאר 11 העמדות, כמו אלה שבתמונה, הוכנו והופעלו על ידי מרכז הנוער "אופק נווה גן" של אגף הנוער והצעירים בעיריית פתח תקוה – אשר נוטל חלק באירוע כבר שנה רביעית ברציפות !
10
 עמדות מזון – פירות ופופקורן – לחצו לתמונה - העמדות הללו של ג'ינג'ילנד, כמו גם 16 עמדות המשחק של הספק הנ"ל, מומנו במידה רבה הודות לתמיכת עיריית פתח תקווה בראשות ראש העיר איציק ברוורמן, בדגש על אגף איכות הסביבה בראשות סגנית ראש העיר עו"ד אורנה דוידאי ואגף השכונות בראשות מ"מ ראש העיר אוריאל בוסו !
1,500 קרטיבים  - 1,200 מתוכם תרומת אתר אינטרנט זה, המופעל על ידי כותב שורות אלה בהתנדבות, וכל רווחי הפרסום בו - מושקעים באירועים מהסוג הזה (לפרסום - לחצו פה). לחצו לתמונה של הקרטיבים שנרכשו דרך יוסי פסקרו, תושב השכונה, מנהל סניף סגולה של רשת מחסני הגלידות גלידל'ה (להזמנות לגנים ובתי ספר: 050-3679707). יתרת הקרטיבים - הודות לאגף איכות הסביבה של עיריית פתח תקוה.
עמדת לקים ועמדת קעקועי נצנצים – לחצו לתמונה - שהופעלו על ידי מרכז הצעירים "אופק נווה גן". גם הציוד לעמדה זו נתרם על ידי אתר אינטרנט זה, אשר אף כיסה את עלויות הציוד לחפ"ק (תרסיסי סימון, סס"לים, מים למתנדבים + כוסות, חוט ברזל לתפוחי האדמה (במקום שנציג מכל גן/כיתה יצטרך לרכוש בנפרד), שקיות אשפה, מדליק למדורה, אזיקונים, מפות לעמדות, ועוד...). 
950 עיתוני ילדים – לחצו לתמונה - באדיבות מגזיני הנוער מבית ידיעות אחרונות וראש אחד (תודה, כמו תמיד, לאדי לובנברג).
1,000 הפתעות זוהרות מתנת עיריית פתח תקוה אשר חולקו על ידי ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן !לחצו לתמונה.
שלוש עמדות איפור – מתנת המאפרות האלופות לילך מזרחי ואתי חזן (תושבות השכונה) ודורית לוין! לחצו לתמונות - לילך מזרחי (050-3345235), אתי חזן (050-8694764) ודורית לוין (052-2520206).
פינת יצירה מפוצצת בחומרי יצירה – לחצו לתמונה - מתנת צהרון המשכיל (תודה למנכ"ל צחי טיטלמן ולעובדת החברה לינוי מימון).
עמדת פיסול בחימר באדיבות מירי אגמי מפעילת קייטנת אמנויות וכיף (052-2922530) - לחצו לתמונה.
צילום מקצועי כולל מגנטים ללא הגבלה – תרומת דני שטרית ואילנית גולבר מתיווך המושבה - התמונות עלו לקבוצת הפייסבוק השכונתית. לתמונות של חסות הצילום בפעולה - לחצו פה.
מתחם מסומן לכל גן – הכולל שקיות לאיסוף הפסולת.
מנגלים לצליית מרשמלו - לחצו לתמונה.
מוסיקה שהושמעה באמצעות בידורית.

ואף מילה על בטיחות?
מבחינה בטיחותית:
האירוע הוכן ונוהל בפיקוח יועץ בטיחות ומנהל אירוע (שניהם בעלי ביטוחים בגובה מיליוני שקלים).
תיק הבטיחות שהכין יועץ הבטיחות גיא קדם (לחצו לתמונה) מומן הודות לאגף האירועים של עיריית פתח תקוה (בראשות חבר הנהלת העיר עו"ד רון כץ ובניהולה של אלה איגלר), והוא הועבר למשטרת ישראל ולכיבוי אש.
חיבורי החשמל נבדקו על ידי בודק חשמל - לחצו לתמונה. גם העסקה של איש מקצוע זה התאפשרה הודות לאגף האירועים.
•האגף סייע גם בהשאלת שלטי בטיחות - לחצו לתמונה.
האירוע אובטח על ידי מנהל ביטחון חמוש, מאבטח חמוש וסדרן (תרומת מרכזים קהילתיים פתח תקוה בניהולה של לאה כץ ומתנ"ס נוה גן בניהולו של ארז ארבל), וכן על ידי השוטר הקהילתי משה אל וניידת מאוישת של משטרת ישראל - לחצו לתמונה.
המדורה היתה מגודרת בגדרות בטיחות, מפגעים בשטח גודרו גם הם בגדרות בטיחות או סומנו בעזרת סרטי סימון – לחצו לתמונה - תרומת איציק אדורם – גידור ופיתוח – אשר גם סייע בהשאלת המנגלים למרשמלו והבידורית המוזכרים לעיל, וכן סייע באספקת עצים יחד עם אגף התברואה בעירייה
אחראי מדורה שהה ליד האש, סמוך למדורה הוצבו דליי מים/חול ואת, ולידה ובחפ"ק הוצבו מטפי כיבוי וזרנוק. המטפים והזרנוק הושאלו באדיבות חברת שיר ניהול מבנים.
היה אמבולנס עם חובש רפואת חירום וצוות עזרה ראשונה – לחצו לתמונה - תרומת סוכנות הביטוח טיב קפיטל, בבעלות תושב השכונה טוביה צוק (03-9181000). 
המדורה כובתה בצורה בטוחה על ידי הכבאי בועז נחום תושב השכונה - לחצו לתמונה.

התקשורת מפרגנת
המדורה הקהילתית זכתה גם השנה לחשיפה בכלי תקשורת שונים:
לחצו לצפיה בחלק מכתבה בנושא איחוד מדורות בחדשות ערוץ 10.
לחצו לשמיעת ראיון בנושא בתוכנית סבבה ברדיו 99FM. 
לכתבה על המדורה במקומון "מלאבס" לפני האירוע – לחצו פה.
לידיעה על המדורה במקומון "מלאבס" אחרי האירוע – לחצו פה.
לכתבה על המדורה במקומון "המקומון" לפני האירוע – לחצו פה.
לכתבה של רעות הרפז-עיני על המדורה במקומון "ידיעות פתח תקוה" אחרי האירוע – לחצו פה.

תודות
שני תורג'מן – שהחליטה שמגיעה לילדים של כולנו מדורה כיפית גם אם אין לוועד הגן/כיתה מעל 1,000 שקל בשביל הפעלה לל"ג בעומר, ועשתה הכל כדי שהמדורה תתקיים גם השנה! שני היתה שותפה לכל התהליך – ההתלבטויות, ההחלטות וההתרוצצויות – וההצלחה של המדורה הזו היא שלה לא פחות ממה שהיא של כותב שורות אלה !
עיריית פתח תקווה בראשות ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן – שעזרה כספית ולוגיסטית – היה תענוג לראות כמה חשיבות המדורה היתה ברורה לכל אגף ואגף שאליו פנינו, וכמה כולם עשו הכל כדי לעזור. באמת שמגיעה תודה לכל המעורבים מהזוטר ועד ראש הפירמידה (שכפי שניתן לראות בתמונה - גם כיבד אותנו בנוכחותו) – פשוט אין מילים!
בראש ובראשונה - תודה למרכזים קהילתיים פתח תקוה (בניהולה של לאה כץ) ומתנ"ס נוה גן בניהולו של ארז ארבל - אשר פרט לסיוע הכספי הנדיב שאיפשר את ניהול הביטחון באירוע כמוזכר לעיל, סייעו רבות מבחינה לוגיסטית והיו שותפים מלאים להצלחת המדורה.
תודה מיוחדת מגיעה לאגף איכות הסביבה – בראשות סגנית ראש העיר עו"ד אורנה דוידאי - שכפי שניתן לראות בתמונה - גם כיבדה אותנו בנוכחותה! תודה גם לאהוד שטיין מנהל האגף וסיגל שפי מנהלת המרכז לחינוך סביבתי (שהגיעו אף הם לאירוע) – על הרעיון ל"מדורה בריאה"!
כמו כן – לאגף האירועים (בראשות חבר מועצת העיר עו"ד רון כץ ובניהולה של אלה איגלר). תודה גם לאלינור מאיה עובדת האגף.
לאגף השכונות בראשות מ"מ ראש העיר מר אוריאל בוסו ובניהולו של יונה אמרוסי - שהגיעו לאירוע יחד עם ירון טיירי סגן מנהל המינהל הכללי. תודה גם לאיילה יפת עובדת האגף.
לאגף הנוער והצעירים בניהולו של גיא אליהו ובראשות סגנית ראש העיר עו"ד אורנה דוידאי, ובפרט – למתנדבים והמתנדבות ממרכז הנוער, וביניהם - רדה ברג ושיר ליצקי  !
לאגף התברואה בראשות חבר הנהלת העיר אדי קואז – צחי בק, ירון כביר, יונתן כהן ויפית הלוי - על ניקוי השטח לפני האירוע ואחריו, ועל אספקת העצים (לחצו לתמונה).
לאגף הביטחון בניהולו של יריב סנדלון.
לשיטור העירוני בפיקודו של הדר ארדיטי.
לעוזר ראש העיר אמיר סולמי אשר כיבד אותנו בנוכחותו
ואחרון חביב – מנכ"ל העירייה יעקב ממן.
להורים המתנדבים שהקריבו מזמנם למען הצלחת האירוע של כולנו - וסייעו בהקמת האירוע, תפעולו ופירוקו.
לפעילי השכונה שסייעו להצלחת האירוע – נעה שורניק (על תיאום חיבורי החשמל), יוני זהרני + איריס לוי + ליהיא ארז + מורן גיל + חגית לוסטיג (על הפעילות בחפ"ק), אורלי וגדי גורביץ' (על הסיוע בהקמה, בפירוק ובחפ"ק), רונן קליש (ההנדימן שסייע בהקמה) וענבל משולם (על הפלייליסט).
לכל נותני החסות שהוזכרו לעיל, שלא חשבו פעמיים והיו מוכנים לתת כל מה שהם יכולים – למען הילדים. מרגש לראות נותני חסות שחוזרים שנה אחרי שנה !
לכל הספקים המוזכרים למעלה - על הגמישות והשירות המעולה!
לוועדי הכיתות והגנים האכפתיים שנתנו בנו את האמון שגם השנה תהיה מדורה בטוחה ומוצלחת, לא ויתרו למרות כל החששות והקשיים, ושיתפו פעולה לכל אורך הדרך! 
להורים ששיתפו פעולה והשגיחו על ילדיהם במהלך האירוע.
ואחרונים חביבים - לכל הילדים המקסימים – שהתנהגו למופת, ושבשביל החיוך שלהם – היה שווה להשקיע כל כך הרבה !!!

להתראות במדורה הבאה !