גלים - ניקוי וחיטוי מאגרי מים - למען תושבי נוה גן !
מאת רועי פן, 7/9/16


בדיקה ודו"ח מצב המאגר ומערכותיו חינם לתושבי שכונת נווה גן
הנחה בסך 10% לוועדי בתי שכונת נווה גן על ביצוע ניקוי וחיטוי מאגרי מי שתייה
 
"על פי הוראות משרד הבריאות לעניין ניקוי וחיטוי מאגרי מי שתייה (נוסח מעודכן נוב' 2013), יש לנקות ולחטא מאגרי מי שתייה אחת לשנה. כמו כן, חשוב לוודא כי הגורם המבצע את הניקוי מורשה לעיסוק זה ע"י משרד הבריאות. עם זאת ועל אף חשיבות הנושא, מודעות הציבור לסכנות האורבות במאגר מי שתייה אשר לא טופל במועד, למרבה הצער - נמוכה.

מאגר מי שתייה לא מטופל (או אשר טופל שלא על פי הוראות משרד הבריאות) הוא מקור פוטנציאלי לבקטריות וחיידקים מחוללי מחלות, ביניהם : ליסטריה, אי-קולי, לגיונלה והרשימה עוד ארוכה. על מנת למנוע התפתחות ריכוזים גבוהים של חיידקים אלו (ואחרים) תיקן משרד הבריאות תקנות הנוגעות לתחזוקת מאגרי מי השתייה, אשר קיימים בבניינים רבי קומות.

למרות התקנות, ישנה בורות לגבי הסכנות הגלומות במאגרי מי השתייה המזינים את ברזי המים בבתינו. החובה הנוגעת לניקוי וחיטוי מאגרי מי השתייה על פי הוראות משרד הבריאות נוגעת לבריאות כל אחד ואחד מאיתנו. מכאן הסיסמה החרוטה על דגלה של חברת גלים – ניקוי וחיטוי מאגרי מים - לא רק בשביל החוק, בריאות זו אחריות ! 

התמונות המופיעות באתר החברה הן תמונות אשר צולמו במאגרי בניין בשכונת אם המושבות. מצב מאגר זה הוא מצב מייצג הקיים במאגרים רבים בישראל, אשר לא טופלו במועדם כראוי, על ידי אנשים המוכשרים ומורשים לעניין. למותר לציין כי עובדי גלים מחזיקים בכל האישורים הדרושים ובעלי כיסוי ביטוחי מלא. כמו כן, עובדי גלים עוברים, מעת לעת, הכשרות נוספות, ריענון וחידוש רישיונותיהם.

הקפדה יתרה זו מוצאת ביטויה גם בגישת החברה לביצוע העבודה בשטח. כחלק משיתוף הפעולה עם אתר האינטרנט של שכונת נוה גן - תושבי השכונה יהנו משירות ייחודי - כאשר יגיע נציג גלים לסיור, על מנת לעמוד על היקף העבודה הנדרש, ינפיק גם דו"ח המשקף את מצב המאגר ומערכותיו – ללא עלות !טרם ביצוע העבודה יגיע נציג על מנת לתכנן את העבודה באופן מיטבי. זאת על מנת למזער את פרק הזמן בו מופסקת זרימת המים לבניין ככל האפשר ועל מנת לתכנן את ניקוז המאגר בדרך אשר תמנע הפתעות בלתי צפויות במהלך ביצוע העבודה. אלו רק גורמים מעטים מני רבים אשר מבדילים את גלים מחברות אחרות העוסקות בתחום זה, אשר לרוב יגיעו על מנת לבצע את העבודה לאחר שאושרה הצעת המחיר ואז למעשה, נתקלים לראשונה במאגר ובמערכותיו.

גלים מבצעת את תהליך ניקוי וחיטוי מאגרי השתייה תוך היצמדות קפדנית להוראות משרד הבריאות, ללא קיצורי דרך וללא עיגול פינות ! התמונות הנשלחות עם סיום העבודה אל הלקוח, מעידות על כך (עם גמר העבודה, יישלחו אליכם אישור ביצוע העבודה בצירוף תמונות המתעדות מצב המאגר לפני ואחרי ביצוע העבודה, דבר המשקף את איכות עבודת החברה). 

ועדי הבתים בשכונה מוזמנים ליצור קשר עם חברת גלים (053-8077014 או 077-4360381), אשר תשמח להגיע לפגישה על מנת להרחיב בנושא ולבדוק את מאגרי המים בבניין. כחלק משיתוף הפעולה עם אתר האינטרנט של שכונת נוה גן - תינתן הנחה של 10% על ביצוע ניקוי וחיטוי מאגרי מי השתייה.

לידיעתכם, לאחרונה רכשה חברת גלים שטח פרסום באתר נוה גן, ובכך הצטרפה לרשימה ארוכה ומכובדת של נותני חסות אחרים. חשוב לציין כי כל הרווחים מהפעלת אתר נוה גן יופנו לרווחת תושבי השכונה, על פי החלטת ועד הפעולה !