שבוע בטיחות בדרכים בבית החינוך אריק אינשטיין
מאת נעמה צפריר, ערך רועי פן, 13/6/15 
 
שבוע הלימודים האחרון בבית החינוך אריק אינשטיין הוקדש לנושא הזהירות בדרכים והכנת הילדים לחופשת הקיץ. בית החינוך, הדוגל בלמידה חווייתית, הפך את השבוע לחגיגה לימודית, משולבת בשירים, סיפורים, משחקים ועבודות יצירה.
 
במהלך השבוע בית החינוך כולו לבש צבעי אדום, צהוב וירוק, בשיעורי שפה נלמדו סיפורים הקשורים לזהירות בדרכים, שיעורי אומנות הוקדשו ליצירת משחקי מסלול ואפילו שיעורי הספורט שילבו את הנושא. הילדים למדו על כללי זהירות בדרכים כמו חצייה זהירה של כבישים ברגל ורכיבה בטוחה, ובמהלך יום חמישי הופתעו לשמוע סירנה ברחבי בית החינוך. כשיצאו הילדים מהכיתות לחצר בית החינוך הם גילו ניידת משטרה ואופנוע סיור. רמי עמרם (מפקד השיטור הקהילתי בשכונת קרית מטלון) וצוות שוטרים מתנדבים ממשטרת התנועה (שהגיעו הודות לתיווכה של אילונה קמינסקי, אמא של תלמיד בבית החינוך) הדריכו את הילדים ושיתפו אותם בעבודת המשטרה, ענו לשאלות הילדים ואירחו אותם בניידת ועל האופנוע.
 
ביום שישי, יום השיא, הילדים הגיעו לבית החינוך רכובים על אופניים וקורקינטים וחבושים בקסדות. בכניסה לבית החינוך פגשו במתנדבי עמותת של"מ, גמלאים בראשותה של הגב' מיכל פיק, האחראית על פרוייקט הזה"ב בגני הילדים מטעם העמותה. במסגרת הפעילות מתנדבי העמותה הפעילו שש תחנות - וביניהן סיפור ושינון כללי זה"ב, למידה על תמרורים, תרגול חציית כביש בבטחה ורכיבה על אופניים תוך שמירה על כללי הזהירות והדרך. המשכו של היום היה בסימן הקשר הרב-דורי והוא כלל פעילות משותפת עם הסבים והסבתות של תלמידי בית החינוך, שהוזמנו לבית הספר כדי לבנות יחד עם הילדים מודל של שכונת נוה גן מחומרים ממוחזרים. גם ראש מינהל החינוך וסגן ראש העיר מר איציק ישראל נטל חלק בפעילות, והוא הסתובב בין התחנות מלווה במנהלת בית החינוך הגב' פזית רייכר, שוחח ובירך את הילדים, הסבים והסבתות, והיה הראשון לחתום על אמנת הזהירות בדרכים של בית החינוך (אליו הצטרפו העוסקים במלאכה, הסבים, הסבתות וכמובן הילדים). באירוע השתתפו גם מנהל המחוז של עמותת של"מ, מר רונן שחטר (מנהל מתנ"ס רמת ורבר - ביתם של מתנדבי העמותה) והגב' סיון בן (עוזרת ראש מינהל החינוך וסגן ראש העיר).
 
אין ספק שלאחר השבוע העמוס והחוויתי – ילדי בית החינוך אריק אינשטיין כבר יודעים בעל פה את כללי הזהירות בדרכים, וצפויה להם חופשת קיץ בטוחה.
עבודות יצירה של תלמידי בית החינוך. צילום: צוות בית הספרhttps://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif