שף המשכיל - אירוע קולינרי בסימן נפש בריאה בגוף בריא
בבית החינוך אריק אינשטיין
מאת נעמה צפריר, ערך רועי פן, 21/5/15 
 
זה לא סוד שבית החינוך אריק אינשטיין מאמין בתזונה בריאה ומאוזנת, וערכי הבריאות והחינוך הגופני מוטמעים דרך כל תוכניות הלימוד וההעשרה. היות וצהרון המשכיל הוא חלק בלתי נפרד מבית החינוך, ממשיכים הילדים יחד עם צוות הצהרון המסור ומיישמים את ערכי בית החינוך גם במהלך שעות הפעילות של הצהרון. היום, ה-21/5/15, הוזמנו כל ההורים ומנהלי הצהרון לשלב המעשי בלימודי הבריאות בצהרון, אירוע קולינרי מיוחד במינו - "שף המשכיל".
 
במסגרת האירוע הייחודי, צוות הצהרון חילק את הילדים לארבע קבוצות, כל אחת הכינה מנת בריאות אחרת מתוך תפריט שנקבע מראש והוסכם על כולם - סלט בורגול עם ירקות, 
סלט גזר וחמוציות, סלט כרוב סיני ולקינוח גרנולה עשירה - הכל ממרכיבים טריים שסופקו על ידי הצהרון. ילדי הצהרון חתכו, קצצו, ערבבו, קישטו והכניסו את המנות לקופסאות פלסטיק ולכוסות.
הילדים ערכו את קופסאות הפלסטיק והכוסות על שולחנות מקושטים, הדביקו מדבקות על המכסים, ועל שולחן נוסף ערכו פלטת ירקות, קרקרים, טחינה וקנקני לימונענע קרה וטעימה. כשלראשם כובעי שף מקושטים, ולמותניהם סינרים לבנים, חיכו הילדים להורים שיגיעו. מוסיקה התנגנה ברקע כשהילדים הנרגשים חילקו להורים מהמנות הטעימות שהכינו, ובעיקר נהנו לאכול מהן יחד עם ההורים. קופסאות עם דוגמאות מהמנות שנשארו, נלקחו הביתה על ידי הילדים המאושרים.
 
הורי בית הספר מודים לצוות הצהרון, רכזת הצהרון ומנהל האיזור שצועדים עם בית החינוך בשילוב ידיים ולוקחים חלק פעיל בהטמעת הערכים אותם חרט בית החינוך על דגלו. וכמובן, תודה לשפים הצעירים, ארוחת ארבע של היום הייתה מיוחדת במינה !