חדשות נוה גן - אוקטובר 2015
מאת רועי פן, 27/10/15 1.      מה קורה עם הפארקים ? בחודש ספטמבר קיימה ועדת הפארק הצפוני מספר פגישות עם העירייה בנוגע להמשך פיתוח המתחם - גינון, מתקני משחק והצללה. לקריאת עדכונים ולצפייה בהדמיה של חלק מעשרות המתקנים שיוצבו בפארק - לחצו כאן. לגבי הפארק הדרומי - הוא נמצא כעת בשלב התכנון המפורט, הנדרש לצורך יציאה למכרז לביצוע, תהליך שעשוי להימשך מספר חודשים (וכפי שנכתב ב"חדשות נוה גן - יולי 2015" - שלב התכנון המפורט מתוקצב במלואו).

 2.      נוה גן = אתר נופש – מזמינים חופשה, טיסה או מלון ? למה לא להזמין דרך חברת איסתא, ליהנות ממחירים משתלמים, ועל הדרך לתרום לשכונת נווה גן  ?ועד הפעולה של שכונת נוה גן מתכבד להודיע על שיתוף פעולה בין אתר השכונה לבין חברת איסתא  !!!לחצו על "אתר התיירות והנופש של נווה גן" בחלק העליון של אתר השכונה, והזמינו חופשה כיפית בארץ או בחו"ל. חברת איסתא תחזיר כסף מההזמנות שלכם לטובת אירועי תרבות לתושבי השכונה בארגון ועד הפעולה ! לאירועים לדוגמה - ראו סעיף 8 למטה. 

 3.      מיליוני שקלים למען השכונה – בישיבות מועצת העיר שהתקיימו בחודשים יולי-אוגוסט הוקצו מיליוני שקלים עבור המשך הפיתוח של השכונה. לפירוט על התקציבים שאושרו – לחצו כאן. ועד הפעולה ימשיך לעקוב ולעדכן אחר התקדמות בשטח של הפרויקטים אשר תוקצבו.

4.      חינוך:
- שנת הלימודים החדשה נפתחה בהצלחה (לחצו לכתבה). 
- שטח גן הילדים עדולם (אסירי ציון 18) הוגדל בכ-50% בעקבות פניות ועד הורי הגן בשיתוף ועד הפעולה השכונתי אל העירייה.
- בניית מוסדות החינוך החדשים מתקדמת על פי התכנון - במתחם המיועד לבית הספר השש-שנתי נמשכות עבודות פינוי השטח. בקרית החינוך הקומה השלישית של בית הספר ע"ש עוזי חיטמן כבר החלה להיבנות, גם אולם הספורט הצמוד מתקדם, וקבלן זוכה במכרז לבניית בית החינוך ע"ש אריק אינשטיין צפוי להיבחר עד לסוף 2015. בהמשך לפגישת נציגי ועד הפעולה ודיירים מרחוב משה שמיר עם העירייה לפני כארבעה חודשים בנושא דרכי הגישה לקרית החינוך - אנו שמחים לעדכן כי אחת מהחלופות שהועלו בפגישה לצמצום כניסת רכבים אל הרחוב - נמצאת בשלבי אישור מתקדמים על ידי הגורמים הרלוונטיים. 
- מועצת העיר צפויה לאשר במהלך חודש אוקטובר תקציב המיועד להצללת מגרש הספורט בממ"ד נוה אברהם.

5.      ראש העיר הגיע לשכונה – בתאריך 30/7/15 התקיים בנוה גן מפגש תושבים עם ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן ובעלי תפקידים מקצועיים נוספים בעירייה, עליו פורסם גם ב"חדשות נוה גן - יולי 2015" . במפגש ניתן היה לשמוע על תוכניות העירייה לגבי השכונה וכן לשאול שאלות ולהעלות בעיות. לסיכום המפגש ולצפייה במצגת שהוצגה על ידי העירייה - לחצו כאן

6.    עבודות בדרכים - בעקבות פניות תושבים, ובמעורבות ועד הפעולה:
- מעבר החצייה בצומת קוגלמן - אסירי ציון הוזז ממקומו (לחצו לכתבה), 
- החלו עבודות לשדרוג השביל בין הספורטן למתחם קריית החינוך (לחצו כאן)

 7.      ניקיון – נא להקפיד להוציא פסולת גדולה לרחוב רק בימי שני בערב, על מנת שזו תיאסף למחרת (למידע על המועדים בהם יש להוציא פסולת מסוגים שונים, והיכן יש לרכז אותה – לחצו כאן)

 8.      אירועים בשכונה – בחודשים האחרונים ועד הפעולה של שכונת נוה גן קיים (או היה שותף לקיום) מספר אירועים קהילתיים חינמיים:
- הפנינג מושקע לראש השנה בהשתתפות כ-800 תושבים - לחצו כאן
הרצאה להורים "הורות בעידן המודרני - סיכונים וסיכויים בדור המסכים" - בהשתתפות כ-90 תושבים - לחצו כאן
- פעילות לרגל שבוע הניקיון העירוני - מיחזור והפרדה
- הרצאה בנושא כלכלת המשפחה - לחצו כאן
- סדנת הכנה לקראת הנקה - לחצו כאן

9.    חוברת החוגים החדשה של מתנ"ס נוה גן  - לצפייה בחוברת החדשה - לחצו כאן

 10.      פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" (לחצו פה). אל תשכחו גם לעשות לנו לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה. בין נותני החסות החדשים לאתר - לוקאס תאורה (לחצו כאן), צפריר שוראקי - יועץ ומשווק נדל"ן (רי/מקס) (לחצו כאן), ועו"ד/נוטריון אשר בשן (לחצו כאן).


חורף חמים ובטוח !