חדשות נוה גן - פברואר 2016
מאת רועי פן, 7/2/16

 
 
 1.      גינות, גינון ופארקים – בפארק הצפוני השלימה העירייה את עבודות הגינון במרכז המתחם, והחלה בעבודות להצבת הצללה ומתקני משחק. לתמונות מתהליך הפיתוח ולצפייה בהדמיה של חלק מעשרות המתקנים שיוצבו בפארק על פי בחירת ועדת הפארק הצפוני - לחצו לכתבה מחודש ספטמבר (שכל הזמן מתעדכנת). לגבי הפארק הדרומי - ועדת הפארק הדרומי ממתינה לפגישה בעירייה לדיון בתכנון המפורט של הפארק ובלוחות הזמנים לביצוע. בינתיים, לבקשת ועד הפעולה השכונתי - עיריית פתח תקוה החלה בביצוע עבודות שדרוג שונות בגינת קוגלמן-וינקלר-דנקנר - לחצו למידע נוסף. בנוסף, העירייה החלה בעבודות ההרחבה של הפארק הגדול הקרוב לשכונה (ליד הקניון), והן צפויות לכלול הקמה של אגם. כמו כן, העירייה החלה בעבודות פיתוח לקראת גינון אי התנועה ברחובות לודיוב-לויתן (לחצו למידע).

 2.      נוה גן = אתר נופש – מזמינים חופשה, טיסה או מלון ? למה לא להזמין דרך חברת איסתא, ליהנות ממחירים משתלמים, ועל הדרך לתרום לשכונת נווה גן  ?ועד הפעולה של שכונת נוה גן מבקש להזכיר את שיתוף פעולה בין אתר השכונה לבין חברת איסתא  !!!לחצו על "אתר התיירות והנופש של נווה גן" בחלק העליון של אתר השכונה, והזמינו חופשה כיפית בארץ או בחו"ל. חברת איסתא תחזיר כסף מההזמנות שלכם לטובת אירועי תרבות לתושבי השכונה בארגון ועד הפעולה ! 

 3.      מיליוני שקלים למען השכונה – בישיבות מועצת העיר שהתקיימו בחודשים אוקטובר-דצמבר הוקצו מיליוני שקלים עבור המשך הפיתוח של השכונה. לפירוט על התקציבים שאושרו – לחצו כאן. ועד הפעולה ימשיך לעקוב ולעדכן אחר התקדמות בשטח של הפרויקטים אשר תוקצבו.

4.      חינוך – נמשכות עבודות ההקמה של מבנה הקבע לבית הספר ע"ש עוזי חיטמן ואולם הספורט שישרת אותו (ואת תלמידי בית הספר ע"ש אריק אינשטיין, כמו גם את כלל תושבי השכונה). לעדכונים רשמיים של ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן בנושא בית הספר ע"ש אריק אינשטיין ובית הספר השש-שנתי (חטיבה+תיכון, אשר גם לידו ייבנה אולם ספורט) - לחצו כאן. לפניות בנושאי גני ילדים - ממלכתיים, ממלכתיים-דתיים וחב"ד - ניתן לפנות באימייל לכותב שורות אלה, אשר נבחר לאחרונה לשמש כנציג השכונה בוועד גני הילדים העירוני.

5.    תנועת נוער חילונית ראשונה – במהלך אוקטובר האחרון כותב שורות אלה השתתף בפגישה לקידום התחלת הפעילות של תנועת נוער חילונית ראשונה בשכונה (לחצו לסיכום). לפניה של רכז התנועה לתלמידי כיתות ח-ט מהשכונה - לחצו כאן.

6.    טיפת חלב – לקריאת הודעת ראש העיר בנושא פתיחת טיפת חלב ברחוב ברוריה פינת המאירי - לחצו כאן.

7.    שבילי הליכה חדשים – הסתיימו עבודות השדרוג של השביל בין הספורטן לקרית החינוך, עליהן פורסם ב"חדשות נוה גן - אוקטובר 2015" (לחצו למידע). בנוסף, העירייה הקימה שביל חדש בין חניון הספורטן לבין מתחם הפארק הצפוני, המתחבר אל רחוב משה שמיר. ועד הפעולה מנסה לקדם חיבור מהיר של דרום השכונה, דרך המעבר התת קרקעי, אל השביל הנ"ל.

8.    תנועה ברחובות מבצע דקל ואהרון כצנלסון – לקריאת תשובות עיריית פתח תקוה לפניות ועד הפעולה בנושא הסרת הבטונדות ברחוב אהרון כצנלסון, ובנושא הוספת מעבר חציה במפגש הרחוב עם משעול גרוטו - לחצו כאן. כמו כן - שימו לב לתמרור החדש האוסר חניית רכבים כבדים ורכבים המוצעים למכירה ברחוב מבצע דקל (לחצו לפרטים).

9.     פיקוח חניה, איסוף אחר כלבים, אתרי בניה והוצאת פסולת – אגף הפיקוח הרב תכליתי ערך לאחרונה מספר ביקורים בשכונה לצורך אכיפת איסוף גללי כלבים ולשם מתן דו"חות בגין עבירות חניה (לחצו לפרטים). כדי לשפר את איכות החיים בשכונה ועל מנת להימנע מקנסות מיותרים, אנא הקפידו גם על הוצאת פסולת גדולה לרחוב רק בימי שני בערב, על מנת שזו תיאסף למחרת (למידע על המועדים בהם יש להוציא פסולת מסוגים שונים, והיכן יש לרכז אותה – לחצו כאן). כמו כן, בעקבות פנית ועד הפעולה התערב אגף הפיקוח גם בעניין מכולה של חברת בניה שהוצבה ליד שביל הולכי הרגל ברחוב דנקנר (לחצו להרחבה) ואף החתים את מנהלי אתרי הבניה ברחוב מבצע דקל על התחייבות להימנע מכניסת משאיות לרחוב בשעות העומס ולשמור על ניקיון הכביש (לחצו למידע).

 10.      אירועים בשכונה – בחודשים האחרונים ועד הפעולה של שכונת נוה גן היה שותף לאירגון מספר אירועים קהילתיים חינמיים:
הרצאה של יובל קדוש (אביה של עמית, הילדה שסחפה אחריה מדינה שלימה במהלך החלמתה ממחלת הסרטן) - בהשתתפות כ-110 איש - לחצו כאן.
סדנאות הגנה עצמית לנשים ונערות בהדרכת מאסטר קובי אליהו - בהשתתפות עשרות תושבות - לחצו כאן.
להשתתפות באירועים הבאים - מומלץ לעקוב אחר ההודעות המתפרסמות באתר השכונה ובקבוצת הפייסבוק שלה (ראו למטה), בה גם פורסם על השלג שהביאה העירייה לשכונה (לחצו להרחבה).
כמו כן, כדאי לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של המתנ"ס (ב-1/3 - הצגה מוסיקלית לכל המשפחה "מופע הגשם", וב-8/3 - ערב מיוחד לרגל יום האישה) ועמוד הפייסבוק של מרכז הנוער.

 11.      פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" (לחצו פה). אל תשכחו גם לעשות לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה. בין נותני החסות החדשים לאתר - התיבה הקסומה של Artish - ערכת היצירה של הדור הבא (לחצו כאן).


חורף נעים ובטוח !