שנת הלימודים החדשה נפתחה ברגל ימין!
מאת רועי פן, 1/9/17


שנת הלימודים תשע"ח נפתחה בנוה גן עם אפס תקלות, והמון התרגשות!

שנה אחרי חנוכת בית הספר הממלכתי הראשון בשכונה, ע"ש עוזי חיטמן, נחנך בית החינוך ע"ש אריק איינשטיין, בטקס מרגש שהתקיים באולם הספורט שהוקם על מנת לשרת את שני בתי הספר שבקריית החינוך. גם במבנה של בית החינוך החדש מגרש ספורט אשר נועד לשרת את תושבי השכונה בשעות אחר הצהרים, סופי שבוע וחגים.

 

בית החינוך ע"ש אריק איינשטיין לובש חג

התושבים המתגוררים מדרום לרחוב גרינשפן יוכלו להגיע אל בתי הספר שבקרית החינוך בעזרת המעבר התת-קרקעי אשר נפתח לקראת פתיחת שנת הלימודים, המאפשר חציה בטוחה גם בכיוון ההפוך! סיום העבודות באיזור איפשר גם לפתוח מחדש את השביל המחבר את רחוב גרינשפן עם הכניסה הראשית לבניין שבכתובת גרינשפן 6.
 

המעבר התת קרקעי והירידה אליו מכיוון דרום (כרגע רק באמצעות מדרגות)

לראשונה מאז הקמת השכונה, גם לתושבי נוה גן יש תיכון במבנה קבע! שנתיים אחרי תחילת פעילותו במבנה זמני, בית הספר השש-שנתי ע"ש יצחק שמיר עבר למשכן הקבע המפואר שלו, בקצה רחוב האחים בכר (רחוב שעבר מתיחת פנים משמעותית לשם כך). בטקס החנוכה של המבנה השתתפו ראש העיר איציק ברוורמן ובנו של יצחק שמיר - יאיר שמיר (שר החקלאות לשעבר). בסמוך לתיכון נמשכות העבודות להקמת אולם ספורט אשר ישרת את תלמידיו. למידע נוסף על המבנה - לחצו פה.
 
 
ראש העיר בטקס החנוכה של מבנה ביה"ס השש-שנתי ע"ש יצחק שמיר

בממ"ד נוה אברהם נמשכות העבודות להקמת אגף חדש, ומקום לפעילות תנועת הנוער בני עקיבא.

גם בגני הילדים נמשכת ההשקעה! 

ברחוב גרינשפן נוספו שני גני ילדים חדשים - פארן ומצפה רמון - ובהתאם למדיניות העירייה בחצרות הגנים דשא סינטתי ולא חול. בגנים הללו יפעל צהרון חדש, מבית החברה למתנ"סים, במקום צהרון המשכיל (להרחבה - לחצו פה). סינון החול בכל החצרות החוליות ברחבי השכונה אמור להיות מושלם במהלך החודש.

 


חצרות גני הילדים פארן ומצפה רמון


בגנים עינב, תירוש וגוש עציון נוספה הצללה בחצר.
 

הצללה חדשה בגן גוש עציון

מתחם הגנים שבמבצע דקל 3 נאלץ להיפרד מהשומר שפעל במתחם, אשר הופעל הודות לתקן של בית הספר שפעל בקומות מעל וכאמור עזב אל מבנה הקבע שלו. על מנת להגביר את הבטחון במתחם, פעל כותב שורות אלה מול העירייה כדי להביא להתקנת מערכת הגנה שהופעלה בהצלחה במתחם הגנים שבמבצע דקל 18 בשנה שעברה. התקנת המערכת הושלמה סביב פתיחת שנת הלימודים.

שתהיה לכל ילדי השכונה שנת לימודים פוריה, משמעותית, מהנה ומוצלחת!