עבודות ניקיון בשטח המיועד לפארק הדרומי ולפני הכניסה לרחוב משה שמיר
מאת רועי פן, 18/4/16


במהלך השבוע שעבר והשבוע הנוכחי עיריית פתח תקוה הכניסה כלי עבודה לצורך שיפור מראה השטח המיועד לפארק הדרומי (לחצו לתמונה של טרקטור בעבודה בשטח). בין היתר – נוקתה העשביה ופונתה חלק מפסולת הבטון שהיתה בשטח (לחצו לתמונה שוועד הפעולה השכונתי העביר לעירייה כחלק מהבקשה לטפל בנושא).
אין ספק שמדובר בצעד חשוב לקראת חג הפסח הקרב ובא, ובטח שזה לא יזיק גם כדי למנוע שריפות, מסתורי נחשים וכו'...
כמובן שהשיפור הכי משמעותי של מראה השטח הוא הקמת הפארק עצמו. בהקשר זה יצויין כי במהלך העבודות בוצע גם יישור של השטח כך שיתאים קצת יותר לתוכנית העתידית עבורו. לאחר הפסח צפויה להתקיים פגישה בעירייה בהשתתפות נציגי השכונה, בה יידון המשך פיתוח הפארק על פי אותה תוכנית. 

באשר לעשביה ברחוב גיסין לפני הפניה אל משה שמיר - לבקשת ועד הפעולה השכונתי ראש העיר הנחה את גורמי העירייה לטפל בנושא. בשבוע שעבר נוקה חלק מהשטח (למשל - מה שרואים על ידי לחיצה כאן - עד שלט הפרסום). בגלל המעבר הצר בין השלט הנ"ל לבין גדר אתר הבניה של קרית החינוך - הטרקטור לא היה יכול להמשיך לעבוד בשאר השטח, ולכן השבוע הוכנס בובקט (לחצו לתמונה) על מנת להמשיך את העבודות (ככל הנראה תידרש השלמה ידנית שלהן). במקביל - נמסר מהעירייה כי ערימת פסולת הבניין אשר נמצאת באיזור - הועברה לטיפול.