1,300 איש במדורה השכונתית של נוה גן !
מאת רועי פן, 5/5/15


1,300 איש השתתפו הערב במדורה שארגן ועד הפעולה של נוה גן, ובהם ילדי 17 כיתות א' וגני ילדים מ-16 מוסדות חינוך שונים בשכונה (חילוניים ודתיים), כחלק מהמגמה הארצית לריכוז מדורות. זו השנה השניה בה מתקיימת בלב נוה גן מדורה שכונתית, אשתקד נכחו באירוע 1,000 איש, ובהם ילדי 14 כיתות וגני ילדים (לחצו לסיכום האירוע הקודם). האירוע הוכתר בהצלחה, הן מסיבות בטיחותיות, והן מבחינת מידת ההנאה של המשתתפים !

הנוכחים נהנו מ:
מעל 1,000 הפתעות זוהרות לילדים, משני סוגים.
850 טרופיות.
מאות קרטיבים.
330 עיתוני ילדים.
20 עמדות משחק להנאת הילדים.
7 עמדות מזון – פופקורן ושערות סבתא.
2 עמדות איפור.
2 מנגלים שאיפשרו "צליית" מרשמלו.
הבינגו הראשון בעולם שמבוצע באמצעות ווטסאפ.
צלמת מקצועית.
אמבולנס שלשמחתנו נותר מחוסר עבודה.
ניידת שיטור עירוני.
גדרות בטיחות מסביב למדורה.
מטפי כיבוי.
בובת פיל אנושית.
והכל חינם !!!

כמו בשנה שעברה, גם השנה עורר האירוע הדים בתקשורת הארצית והמקומית. המדורה רבת-המשתתפים נדונה באריכות הן בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10 (לחצו לצילום מסך) והן בפינת "ההמלצה הירוקה" של התוכנית Eco Life ברדיו 99FM (לחצו להאזנה). בתקשורת המקומית זכה האירוע לאיזכור במקומונים "העיר מלאבס" (לחצו לכתבתה של מזל טלבי-לוי לפני האירוע, או לחצו לידיעה של זאב שטרן אחרי האירוע), "ידיעות פתח תקוה" (לחצו לכתבתה של רעות הרפז-עיני) ו"המקומון" (לחצו לכתבתה של מורן אלדן).

בשם המארגנים - אורלי עובדיה, חגית לוסטיג, נעה שורניק, עוזי עגמי, איריס לוי, מורן שחר, ליאב גול, ענבל משולם ואנוכי - אשר כמעט כולם אינם הורים לילדים שהשתייכו לאחד מהגנים / הכיתות שהשתתפו באירוע - ברצוני להודות:
• לתושבי נווה גן - על שהגיעו בהמוניהם למדורה השכונתית ! 
• לוועדי 17 הגנים והכיתות – על האמון שנתנו בצוות המארגן לכל אורך הדרך, ועל שיתוף הפעולה המתמשך מההתחלה ועד אחרי האירוע ! יש להם חלק ענק בכך שפרט למדורה הראשית – בשום שלב לא היו "מדורות משנה" מסוכנות במתחם האירוע ! כל אחד סייע בדרכו למאמץ, כיף לילדים שלהם שיש להם הורים כאלה !!!

• לידיעות אחרונות – העיתון של המדינה – על הפרסים למנצחים בבינגו הווטסאפ הראשון בעולם (ולאדי לובנברג שדאג לחסות הזו של מעל 300 עיתוני ילדים וזאב שטיינמץ שסייע לשנע חלק מהם).
• לארגון ההתנדבותי "איחוד הצלה" על האמבולנס (ולגיל בדובר על הטיפ שחסך מאות שקלים בהקשר הזה, דבר שאיפשר להפנות את הכסף לטובת עוד הפתעות לילדים).
• לרו"ח אסף אפרתי על התרומה שאיפשרה לממן את צילום האירוע על ידי סיגל רייכמן (התמונות עלו לקבוצת הפייסבוק של השכונה).
• למאפרת שיראל מנשה שהתנדבה להפעיל עמדת איפור (לפרטים: 052-5424115).
• לספורטן פתח תקוה בניהולה של קרן שלייפשטיין, על תרומת עמדת האיפור של המאפרת דורית לוין.
• לאיציק "אדורם – גידור ומבנים" – על גדרות הבטיחות מסביב לאש, על משטחי העץ ועל המנגלים שאיפשרו "צליית" מרשמלו בצורה בטוחה.
• לחברת "שיר ניהול מבנים" – על מטפי הכיבוי שהשאילה.
• לעיריית פתח תקוה בראשות ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן על שיתוף הפעולה כמפורט להלן:
- על הזוהרים והקרטיבים שחולקו ע"י סגן ראש העיר מר איציק ישראל (ראש מינהל החינוך), עו"ד אורנה דוידאי (ראש אגף איכות הסביבה) ומר יעקב ממן (מנכ"ל עיריית פתח תקוה). 
- למרכז הנוער והצעירים של נוה גן בניהולה של שיר ליצקי, ולכל המד"צים, על 10 עמדות המשחקים שהכינו והפעילו (מתוך סה"כ 20 עמדות משחק שהיו), ועל דוכני השתיה החמה / מארזי ממתקים במחיר סמלי של עמותת "טל חיים" שהפעילו (כל הרווחים מהפעלת הדוכנים – תרומה למשפחה נזקקת מהשכונה).
- לשלומי ערה והשיטור העירוני על הניידת שאבטחה אותנו.
- למתנ"ס נוה גן בראשות ארז ארבל על הסיוע הלוגיסטי.
• לכל המכובדים שכיבדו את האירוע בנוכחותם – חבר מועצת העיר עו"ד רון כץ, עוזרת סגן ראש העיר איציק ישראל הגב' סיון בן, עוזר מנכ"ל העירייה עו"ד שגיא חן, עוזר בלשכת ראש העיר מר גבי בן-חמו, מנהל אגף הנוער מר גיא אליהו, דובר פורום פל"ה (פעילים למען השכונות) מר גיל בדובר וחבר פורום פל"ה מר שימי גולן.

היה אששששששש (לחצו לקריאת פידבקים מוועדי הגנים והכיתות),
להתראות במדורה השכונתית הבאה !!!

 
  
(צילומים: נעה שורניק, רועי פן וסיגל רייכמן)