שער אסתטי במקום בטונדות מכוערות ומתפוררות
מאת רועי פן, 4/1/17

במשך שנים היו נמצאות בצומת גרינשפן - מבצע דקל שלוש בטונדות מכוערות, שנועדו לחסום פניה שמאלה מרחוב מבצע דקל ואליו, בהתאם להנחיית משרד התחבורה. אחת לכמה חודשים - הבטונדות היו מוזזות ממקומן - כדי לאפשר גישה לרחוב מבצע דקל במקרים בהם היה נסגר ציר הרב מלכה (גליצ', עדלאידע, יום העצמאות) - וכל הזזה כזו היתה מפוררת אותן עוד ועוד.
 

לכותב שורות אלה מאוד הפריע לראות בטונדות מכוערות ומתפוררות בכניסה לשכונה שאמורה להיות יוקרתית, והוא חשב שפתרון זול, נוח ואסתטי יותר יהיה להציב שער הדומה לזה שמשמש לסגירת רחוב הרב מלכה בימים מיוחדים (רואים אותו למשל בצומת הרב מלכה - ז'בוטינסקי). מתוך הערכה שהדבר יחסוך לעירייה להביא טרקטור לפני ואחרי כל אירוע באיזור הרב מלכה, ויחסוך לה גם להביא מנקה שינקה את פירורי הבטונדה שהתפוררו ונשארו על המדרכה בה הציבו אותה במהלך האירוע, ומתוך אמונה ששער גם יפתור את הבעיה של אופנועים שמצליחים להשתחל בין אי התנועה והבטונדות, ופונים שמאלה למרות האיסור - העביר כותב שורות אלה את הרעיון שלו אל העירייה לפני כחצי שנה.

היום הושלם הטיפול בבקשה להחליף את הבטונדות המכוערות והמתפוררות בשער אסתטי, כפי שניתן לראות למטה. השער יאפשר פתיחה של הפניה שמאלה בצומת בימים בהם צומת הרב מלכה – גרינשפן נסגר לתנועה. בכל הימים האחרים – על פי החלטת משרד התחבורה – השער אמור להיות סגור.

יהיו אנשים שיטענו שמדובר בעניין פעוט לעומת דברים אחרים שיש לקדם בשכונה, אבל דבר אחד לא בא על חשבון דבר אחר, וכותב שורות אלה מרוצה מאוד ממימוש הצעתו לשיפור חזות הכניסה לשכונה שלנו, ומעוניין להודות לאגף שירות לתושב בלשכת ראש העיר על קידום הנושא מול אגף התנועה בעירייה - מוועדת התנועה ועד הביצוע !
 
(צילום: מורן שחר-גיל)