תמרי - אימון בפעילות גופנית לטף במתנ"ס נוה גן
מאת רועי פן, 12/1/15


"אם בעבר הייתה הפעילות הגופנית חיונית לצורך חיפוש אחר מזון, נדידה  ובריחה מחיות טורפות ואיתני הטבע , הרי שהיום שבה ועולה חשיבות הפעילות הגופנית כשתפקידה דווקא להגן עלינו מפני השפע, התזונה הלקויה ואורח החיים הבלתי פעיל  בעידן המודרני.
פעילות גופנית בילדים מתחילה בינקות עם הרמת הראש, הגלגול והזחילה ונמשכת בהליכה, ריצה ובפעילויות מורכבות יותר. יכולת התנועה הבסיסית מתפתחת בגיל הגן ומהווה את הבסיס לפעילות הגופנית בהמשך החיים. עם הגדילה, ההתבגרות והנסיון, התנועות הבסיסיות הנלמדות בגיל הגן משתלבות בפעילויות מורכבות יותר, משחקים ותחרויות ספורט המאפיינים ילדים בגיל בית הספר, מתבגרים ומבוגרים. העדר בסיס של חינוך לתנועה ופעילות גופנית בגיל הרך, יקשה על הילד להשתלב בפעילות גופנית בגיל מבוגר יותר, פעילות שעשויה לסייע  במניעה וטיפול במחלות
בניגוד למה שנהוג היה לחשוב בעבר, פעילות גופנית אצל ילדים אינה משחק בלבד ויש לה חשיבות רבה לא רק בהתפתחות הגופנית, אלא גם בהתפתחות הנפשית, ההתפתחות הקוגניטיבית וההשתלבות החברתית התקינה של הילד.
בשנים האחרונות אנו עדים לירידה דרסטית בכמות הפעילות הגופנית שמבצעים רוב הילדים והמתבגרים" (פרופ' דני נמט).

לדברי תמרי בז'ה, מדריכת תנועה לגיל הרך ומורה לספורט טיפולי:
"פעילות גופנית מכוונת וקבועה, כמו זו שאנו מאפשרים במסגרת האימונים בפארק ובמסגרת הספורט הטיפולי במרכז הספורט נוה גן,  תורמת ל:
. "יציאה מהמסכים" : אייפון, נייד, מחשב, טלביזיה, טבלט ועוד...
. אפשרות לשלב ילדים בפעילות גופנית, שאינם מצליחים להשתלב בחוגי ספורט אחרים.
. מניעת השמנה, ירידה במשקל, מונעת סיבוכי השמנה.
. שיפור יכולות אקדמאיות (מומלץ ללמוד לאחר הפעילות).
. הנאה.
. שיפור הדימוי העצמי והבטחון העצמי.
. מעורבות חברתית.
. הקניית משמעת ומחוייבות.
. טיפול ומניעת מחלות.

להתראות באימונים!"

לאחרונה רכשה תמרי בז'ה שטח פרסום באתר נוה גן לתקופה של שנה, ובכך הצטרפה לרשימה ארוכה ומכובדת של נותני חסות אחרים. חשוב לציין כי כל הרווחים מהפעלת אתר נוה גן יופנו לרווחת תושבי השכונה, על פי החלטת ועד הפעולה !