שדרוג גינת קוגלמן-דנקנר-וינקלר
מאת רועי פן, 16/12/15


למעט תוספת הצללה בחלק המזרחי של מתקני המשחק לפני מספר שנים – גינת קוגלמן-דנקנר-וינקלר לא עברה איזשהו שינוי משמעותי מאז הקמתה לפני כ-10-15 שנים, למרות שמספר המשתמשים בה הלך וגדל בצורה דרמטית בעקבות האכלוסים מסביב.

אחד הסיפורים הכי הזויים שיצא לכותב שורות אלה לשמוע, הוא שבמשך שנים אחד מתושבי השכונה יורד מידי פעם אל הגינה עם דלי על מנת להשקות את שיחי הורדים שבצפון הגינה, אשר נשתלו  בשטח בו בכלל אין טפטפות !

לפני כחודשיים פנה כותב שורות אלה לראש העיר עו"ד איציק ברוורמן ולאגף גנים ונוף בעיריית פתח תקוה בבקשה לביצוע מספר שדרוגים בגינה (רשימה מלאה – בהמשך), והשבוע העירייה החלה בעבודות !!!

רשימת נושאים לטיפול (לא בהכרח לפי סדר חשיבות):
* החלפת נדנדה שבורה בחלק המזרחי של טבעת הנדנדות (בוצע בתאריך 14/12)
* טפטפות ליד שיחי הורדים בצפון הגינה, השלמת שתילה בגבול עם הפארק שטרם הוקם, שיקום שתילה בערוגת שיחי הורדים ממזרח לגינת המשחקים, שיקום המדשאה (החל להתבצע בתאריך 15/12 - טופל האזור בגבול עם הפארק שטרם הוקם. כמו כן, חוברו טפטפות ליד שיחי הורדים בצפון הגינה, ונשתלו פקעות גם שם וגם בערוגה ממזרח לגינה. בתאריך 7/1/16 נשתלה גם צמחיה - לחצו לתמונה מצפון הגינה, ולחצו לתמונה של הערוגה שממזרח לגינה. כחודש לאחר מכן - הפקעות פרחו - לחצו לתמונה)
* קקיה + שלט אזהרה לבעלי הכלבים ליד עץ הדקל בצפון-מערב הגינה, ליד שביל דנקנר אשר פשוט נהיה דוחה ללכת בו (הוצב שלט בתאריך 15/12)
* תיקון משטח הגומי (בתאריך 15/12 מולאו החורים במשטח)
* תוספת מתקני משחק (כרגע יש רק שתי חיות על קפיץ, שלוש מגלשות, ושש נדנדות)
* החלפת יריעות ההצללה מעל המתקנים (חורים, פטריות/עובש)
* צביעת העמודים המתקלפים (בוצע בתאריך 7/1/16 - לחצו לתמונה)
* שיפור התאורה במתחם המתקנים
* מתקני כושר
* פתרון בעיית הניקוז ליד הברזיה (בתאריך 21/12 פוזר חצץ כדי למנוע מהמעוניינים לשתות לדרוך בתוך בוץ)

ועד הפעולה של שכונת נוה גן מודה לעירייה על תחילת הטיפול בגינה ומקווה שיבוצעו בהקדם כמה שיותר סעיפים מתוך אלה המופיעים למעלה.
 

עובדים בגינת קוגלמן-דנקנר-וינקלר. צילום: רועי פן