סיכום פגישה בנושא פרוגרמה לשכונת נוה גן, מתאריך 30/9/13
נכתב ע"י רועי פן, סיכום זה אינו מהווה סיכום רשמי של עיריית פתח תקוה לפגישה

בהמשך לפגישה מתאריך 11/7/13 בלשכת מנכ"ל עיריית פתח תקוה (סעיף 2), הוזמן ועד שכונת נוה גן לפגישה בנושא שבכותרת עם צוות הפרוגרמה העירוני. 

משתתפים:
מטעם עיריית פתח תקווה, השתתפו בפגישה חברי צוות הפרוגרמה העירוני עו"ד צילה גרינהויז (מנהלת אגף הנכסים בעירייה), מר משה שמרלר (מנהל אגף תכנון עיר), מר משה ספקטור (יועץ ראש העיר לענייני הקמת מבני חינוך), גב' יפי שגיא (מנהלת האגף לרישוי ופיקוח על הבניה במינהל הנדסה), אינג' איליה זבילביץ (מנהל אגף מבני ציבור), גב' מירה הולצר (מנהלת האגף האסטרטגי), גב' אילנה לט-גל (מנהלת מחלקת הקצאות באגף הנכסים), גב' אליאנה סובול (מנהלת מחלקת תכנון סביבתי באגף איכות הסביבה) ומר יאיר מודריק (מנהל מחלקת תכנון פרוגרמטי באגף האסטרטגי בעירייה).
מטעם ועד נוה גן נכחו אבישי תורג'מן, דרור יחזקאל ורועי פן.

עיקרי הפגישה:
המטרות שהציב לעצמו ועד השכונה לקראת הפגישה היו:
1. להציג את צרכי השכונה לטווח הארוך כפי שהוא רואה אותם בפני הגורמים המקצועיים בעירייה.
2. לבחון את גודל השטחים הזמינים למילוי הצרכים המוזכרים לעיל (לרבות: "חניית הספורטן", השטח שבצפון מערב הפארק הגדול (המקום שהיה מיועד לקונסרבטוריון), בית הספר "למרחב", חורשת האקליפטוסים מצפון לספורטן וכו') .
3. להתחיל בתהליך שיביא להכנת תוכנית אב (כפופה לשינויים) עבור השכונה, כך שכל תושב (נוכחי / עתידי / פוטנציאלי) יוכל לדעת מה צפוי לקום או לפעול בכל אזור ואזור בשכונה, דבר אשר גם ישים סוף לויכוחים על הייעוד של שטחי ציבור שונים.
4. לזרז השלמת התשתיות הדרושות ל-2800 יחידות הדיור המאוכלסות בשכונה נכון למועד הפגישה, תוך התחשבות בכך שבשנה הקרובה מספר יחידות הדיור המאוכלסות בנווה גן צפוי לגדול בלמעלה מ-20%.

בין היתר, נדונו הצרכים הבאים:
1. ספריה - עמדת העירייה הינה כי הספריה שבקרוב תושלם בשכונת אם המושבות צריכה לשרת גם את תושבי נוה גן, ועל אחת כאשר שטח הספריה כפול משטח הספריה העירונית (800 מ"ר מול 400 מ"ר).
2. תנועות נוער לציבור הדתי והחילוני - נדונו שטחים אפשריים היכולים לשמש לפעילות תנועות נוער. ועד השכונה, לדוגמה, הציע את חורשת האקליפטוסים (בהתקיים תחזוקה נאותה). 
3. טיפת חלב - ועד השכונה הדגיש את העומס בטיפות החלב הסמוכות ואת הצורך בטיפת חלב בתוך נווה גן.
4. מרכזים מסחריים - יש להמשיך את ההידברות עם בעלי הקרקע בשטח המיועד למרכז מסחרי במפגש הרחובות אסירי ציון וטבצ'ניק. לגבי השטח ברחוב מבצע דקל - העירייה מקדמת את הסדרת הרישום של הבעלות על הקרקע.
5. בתי כנסת - בשכונה 5 בתי כנסת, ובעתיד יהיה צורך במבנים נוספים.
6. מתנ"ס - גודלו הנוכחי של המתנ"ס לא יספיק לטווח הארוך.
7. מועדון גמלאים - יכול לפעול בשעות בוקר בהן המתנ"ס או מרכז הנוער והצעירים אינם פעילים.
8. גני ילדים - נדונו מקומות אפשריים להקמת גני ילדים נוספים, וכן אופציה (כנראה לא ריאלית) להקמת גני ילדים בקומות הקרקע של בניינים חדשים.
9. בתי ספר - נדונה תוכנית העירייה להקמת בתי ספר לציבור החילוני. בתגובה להעלאת הנושא, ועד השכונה הדגיש כי לא יסכים להקמת בית ספר יסודי בשטח C.
10. מעונות יום לציבור הדתי והחילוני - כרגע קיים מענה קטן מאוד לציבור הדתי, ושום מענה לציבור החילוני.

סיכום והמשך תהליך:
ועד נווה גן מודה לכל המשתתפים בפגישה על זמנם ועל הרצון הטוב והפתיחות שהפגינו ללמוד את צרכי השכונה, ומצפה לפגישת המשך בחודש פברואר 2014 ולהמשך שיתוף פעולה בהשלמת הפרוגרמה לשכונת נווה גן !