סיכום פגישה בנושאי חינוך, מתאריך 14/7/14
נכתב ע"י רועי פן

בתאריך 14/7/14 התקיימה בעיריית פתח תקוה פגישה של כשעה במטרה לדון במספר נושאי חינוך הקשורים לשכונת נווה גן.

משתתפים:
מטעם עיריית פתח תקווה, השתתף בפגישה מר איציק ישראל (ראש מינהל החינוך וסגן ראש העיר).
מטעם ועד נוה גן נכחו חברי הוועד אבישי תורג'מן, דרור יחזקאל, ורועי פן.

בין הנושאים שנדונו בפגישה:
* עליית מחירי צהרון "המשכיל": לקריאת התייחסות מר איציק ישראל לנושא, לחצו כאן.
פתיחת כיתה ג' רביעית בבית הספר ע"ש עוזי חיטמן: כמות הילדים שנוספה לשכבת כיתות ג' בבית הספר עד כה אינה מאפשרת פתיחת כיתה רביעית על פי הקריטריונים של משרד החינוך. יש צורך להמתין להצטרפות תלמידים נוספים באיכלוסים הקרובים, וככל הנראה רק בשנה הבאה ניתן יהיה לפתוח כיתה נוספת בשכבה.
שש שנתייש לשדרג את המעבדות במבנה בו יפעל זמנית התיכון של בית הספר השש-שנתי.
* שינוי שם אחד מגני הילדים עמקים/ העמקים: ועד השכונה ביקש לשנות את שם אחד מהגנים "העמקים" (קא) ו"עמקים" (קשיז), כדי למנוע בלבול. הנושא הועבר לבדיקת העוזרת האישית של מר איציק ישראל, הגב' סיוון בן.
עדכון: שבוע לאחר הפגישה הוחלף שם גן "עמקים" ל"גוש עציון".
* חציית כביש גיסין: היעד להקמת גשר הולכי הרגל מעל הרחוב הוא פתיחת שנה"ל בעוד שנה. הפעלת משמרות זה"ב בכביש זה בעייתית - כיוון שבמקרה של תאונה - האחריות השילוחית תהיה על מנהל בית הספר. עיריית פתח תקוה מוכנה לשאת בתשלום שכרם של מעבירי כבישים (והיא מוכנה כבר תקופה ארוכה), אך טרם נמצא אדם מתאים המוכן לעבוד בכביש זה, בתמורה לתשלום המקובל עבור עבודה זו, ובשעות הנדרשות. ניתן ליצור קשר עם ועד השכונה באמצעות לחיצה כאן באם הינכם מכירים מועמד מתאים.
* יוטה בגני ילדים דוגמת אסירי ציון 18: תולים יוטה רק באיזורים בהם יש בנייה. באם גננת מרגישה צורך בתליית יוטה, עליה להגיש בקשה לעירייה, ואם היא תימצא מוצדקת - העירייה תבצע את העבודה, על חשבונה.
שביל גישה למתחם גני הילדים על חורבות רחוב דנקנר: נדונה פניית ועד השכונה למנכ"ל עיריית פתח תקוה בבקשה להסדיר מחדש שביל גישה סמוך למתחם גני הילדים והמתנ"ס הנבנה בימים אלה.
גני ילדים בשטח C: בשל מצוקת שטחים להקמת מבני ציבור בשכונה, בדגש על גני ילדים, קיים סיכוי שהעירייה תצטרך להקים מספר גני ילדים בשטח C. אם אכן זה יקרה - הובטח שהם ימוקמו בקומת הקרקע בלבד, הרחק מצומת ז'בוטינסקי - הרב מלכה, וכי ייושמו אמצעים להפחתת רעש וזיהום אוויר, על פי המסקנות שגובשו כאשר השטח נבדק לצורך הקמת בית ספר (בין היתר - קיר אקוסטי בגובה של 6 מטר). 
* מעון אמונה לא פועל במהלך מבצע "צוק איתן" בשל היעדר מיגון: מדובר בגן פרטי, המלצת העירייה היא לא לקיים פעילות במבנים לא מוגנים, אך ההחלטה הסופית הינה בסמכות מנהלת המעון.
עדכון: למחרת הפגישה הציע ראש העיר למנהלות הגנים הפרטיים הפועלים ברחבי העיר לעבור זמנית למבנים עירוניים ממוגנים (לחצו לקריאת הודעת ראש העיר), וכבר למחרת הצעתו של ראש העיר - הועבר ציוד של המעון לתוך גן ילדים הפועל מעבר לכביש, לצורך חידוש הפעילות במעון בתאריך 17/7/14.


סיכום והמשך תהליך:
ועד השכונה מודה למר איציק ישראל על זמנו היקר, על התשובות המקצועיות המפורטות אשר נתן בפגישה ועל עשייתו מסביב לשעון למען קידום נושאי החינוך בשכונת נוה גן בפרט ובעיר פתח תקווה בכלל. הוועד מצפה להמשך שיתוף פעולה פורה לרווחת כלל תושבי נוה גן !