סיכום סיור בשכונה עם סגן ראש העיר ומנהל אגף דרכים ופיתוח, מתאריך 17/8/14
נכתב ע"י רועי פן

לבקשת ועד שכונת נוה גן, התקיים בתאריך 17/8/14 סיור של כחצי-שעה בשכונה בהשתתפות איציק ישראל (ראש מינהל החינוך וסגן ראש העיר), איגור רבינוב (מנהל אגף דרכים ופיתוח), אברהם מש (מנהל פרויקטים באגף דרכים ופיתוח), סיון בן (עוזרת סגן ראש העיר), יעקב יעקובוב וגבי בן חמו (עוזרים בלשכת ראש העיר), בליווי חברי ועד נוה גן אבישי תורג'מן ורועי פן.

מטרת הסיור היתה להציג את בעיית גבעת החול שעל רחוב דנקנר, הנמצאת ליד מבנה הציבור החדש שברחוב מבצע דקל 18 (לחצו לתמונה - מבט מכיוון דרום). כזכור, בעיה זו הועלתה בפגישות של ועד השכונה בחודש יולי עם סגן ראש העיר ועם עוזר מנכ"ל העירייה, וכן הועלתה בשיחות והתכתבויות של כותב שורות אלה עם שלל גורמים.

בסיור המחיש ועד נווה גן את הצורך בשיקום נתיב הולכי הרגל שהיה קיים עד לא מזמן בשטח – בשביל האמא שלוקחת את הילדה מ"צמרות דן" לגן הילדים הממלכתי-דתי ברחוב גרינשפן, בשביל האמא שרוצה לקחת את ילדיה ממבצע דקל 20 לגינת המשחקים של דנקנר, בשביל המשפחה שרוצה להגיע מרחוב וינקלר או רחוב קוגלמן לספורטן, וכו' וכו'.

בעקבות כך, נבחנו הדרכים האפשריות לשיקום השביל – במטרה להקים בהקדם שביל קצר, אך תוך שמירה על שיפוע המתחייב על פי חוק הנגישות.

בנוסף, נדונו בסיור נושאים נוספים, דוגמת הצורך בשביל ממזרח לספורטן ובמדרכה בצפון-מערב רחוב טבצ'ניק, נושא מעביר הכביש הנחוץ ברחוב גיסין, החניה הלא מיושרת בחניון החדש בגרינשפן והצורך בחיץ בין גני הילדים החדשים במבצע דקל 18 לבין הסביבה החולית והעשבית הסמוכה (אשר עלולה להוות מקום מסתור לנחשים ושאר זוחלים).

תודה לכל המשתתפים ובראשם לסגן ראש העיר על שהגיע לסייע לפתור את בעיית גבעת החול שאינה קשורה ישירות לתחום עליו הוא מופקד (מינהל החינוך), ותודה לראש העיר עו"ד איציק ברוורמן על שהנחה את כל הגורמים לרכז מאמצים לצורך פתרון מהיר של הבעיה.
 
(משתתפי הסיור, על רקע גבעת החול. צילום: רועי פן)