נפתח לתנועה צומת הרחובות גרינשפן והרב מלכה
נכתב ע"י אילן מליאנקר ורועי פן

בשעה טובה, ואחרי שהוסרו כל המכשולים, אפשר סוף-סוף לברך על המוגמר - דרך גישה חדשה אל השכונה וממנה ! החל מ-28/5/12 ניתן לצאת מנוה גן לכיון צפון מבלי לעבור ברחובות ז'בוטינסקי או גיסין העמוסים והפקוקים לעייפה בשעות הבוקר, וניתן גם להיכנס אל נווה גן מכיוון רחוב הרב מלכה לאלה הנוסעים בו צפונה (מז'בוטינסקי לגיסין).

כאמור, בשלב הראשון פתיחת הצומת לתנועה היא לשני כיוונים בלבד - ימינה מגרינשפן, או ימינה אל גרינשפן. בשלב השני יתאפשרו גם פניה שמאלה מגרינשפן (כולל פרסה) ופניה שמאלה אל גרינשפן (לדברי החברה לפיתוח פתח תקוה הדבר מתעכב כעת בגלל חברת החשמל, וייקח עד שלושה חודשים). עם סיום השלב השני תתאפשר סגירת הקטע העיקרי של רחוב דנקנר (מגרינשפן ועד מבצע דקל), דבר שיהווה את יריית הפתיחה לתחילת העבודות על חלקו הדרומי של הפארק המתוכנן לקום בשכונת נוה גן.

בעקבות פתיחת הצומת לתנועה, משרד התחבורה לא מאשר יותר את הפניה שמאלה מגרינשפן למבצע דקל, כנראה מתוך חשש שמי שיגיע במהירות מהרב מלכה בדרכו לתוך השכונה עלול לפגוע במי שייסע בגרינשפן וינסה לפנות שמאלה למבצע דקל. כלומר - לפי משרד התחבורה, אי התנועה ש"נקטע" בצומת גרינשפן - מבצע דקל אמור להיות שלם ! הדבר למעשה לא מותיר דרך כניסה נוחה לרחוב מבצע דקל מתוך השכונה. פתרון אפשרי הינו מעגל תנועה בצומת גרינשפן - מבצע דקל (את המעגל שבצומת גרינשפן-דנקנר אולי אפשר יהיה לבטל בעתיד עם ביטולו של הקטע הרלוונטי מרחוב דנקנר לרגל הקמת הפארק). פתרון אחר הינו תוספת פסי האטה. פתרונות נוספים נבחנים אף הם. קבוצת העבודה בנושא תנועה של ועד נוה גן תעביר למנהל אגף התנועה בעריית פתח תקווה, מר מאיר שוהם, בקשה לדון בדחיפות בנושא בוועדת התנועה. בקשה דומה כבר הועברה לרשותו מטעם החברה לפיתוח פתח תקוה. לעדכונים שוטפים - בקרו בכתבה בעמוד הראשי של האתר.

ועד נווה גן וקבוצת העבודה בנושא תנועה מודים לעיריית פתח תקוה ולחברה לפיתוח פתח תקוה על ההשקעה בשכונה, אשר ללא ספק תשפר את איכות חיי התושבים. זו גם ההזדמנות להודות על חידוש הצביעה של אבני השפה, מעברי החציה, פסי ההאטה ושאר סימני הדרך בשכונה !