מבצע ניקיון 
מאת רועי פן, 19/6/15


כוחות גדולים של אגפי התברואה והפיקוח של עיריית פתח תקוה פשטו הבוקר על שכונת נוה גן, לצורך מבצע ניקיון רחב-היקף שעליו החליט ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן, מתוך מטרה שתושבי השכונה יהנו מסביבה נקייה לקראת השבת. ההחלטה התקבלה לאחר מספר דיונים שנפתחו במהלך השבוע בקבוצת הפייסבוק השכונתית (לחצו לכניסה לקבוצה), שבעקבותיהם ביקש כותב שורות מראש העיר את התערבותו.

במסגרת מבצע הניקיון, במשך שעות ארוכות פעלו בשטח פועלי ניקיון רבים, רכבי פינוי פסולת, רכב טיאוט (שמגיע בכל יום שישי) ומנהלים בכירים שלא היססו ללכלך את הידיים ולסייע במלאכת הניקוי. כמו כן, נאספו הפרטים של תושבים רבים אשר הוציאו פסולת גדולה לא ביום האיסוף, והם צפויים לקבל לבתיהם דו"חות בסכום כולל של אלפי שקלים.

במהלך הסיור הודגמו, בין היתר:
• הצורך בפח אשפה ליד מתקני המיחזור ברחוב אסירי ציון 16,
• הצורך בקקיה במתחם הפארק הצפוני,
• הקושי בפינוי פסולת גדולה משטח הפארק הצפוני בין גרינשפן 6 למשה שמיר 5 (ועל כן – יש להשליך פסולת כזו על גרינשפן או על משה שמיר).   (עדכון - בעקבות כך הוצב ב-19/7/15 שלט האוסר השלכת פסולת שכזו באיזור הנ"ל - לחצו לתמונה).

פרט לראש העיר, ועד הפעולה של נוה גן רוצה להודות גם לכל התושבים שהעלו מאז אתמול בצורה מסודרת בקבוצת הפייסבוק את כל המוקדים הבעייתיים, השתדלנו להגיע לכולם (יש מוקדים שדורשים טיפול קצת יותר מורכב, ורשימה מסודרת תועבר לעירייה לצורך הקצאת משאבים לכך). תודה מיוחדת למספר תושבים שטרחו והצטרפו לסיור בשטח יחד עם כותב שורות אלה  – אסף רביבו, וחברי ועד הפעולה עוזי עגמי ועו"ד מורן שחר - זה לא מובן מאליו !

ועד הפעולה מבקש מכל תושבי נוה גן להשתמש בפחים המפוזרים ברחבי השכונה, להוציא פסולת גדולה רק בימי שני בערב (על מנת שתיאסף בשלישי), להעיר (ואפילו לתעד) תושבים אשר מלכלכים את סביבת המגורים שלנו, ולפנות למוקד 106 על כל נושא ניקיון.

 
​מנקים ליד גרינשפן 6. צילום: רועי פן