שבוע החינוך הגופני בבתי הספר נוה אברהם ואריק אינשטיין
כתבו: ורד שלו ונעמה צפריר. ערך: רועי פן
 
שבוע החינוך הגופני היה רווי בפעילויות בבתי הספר נוה אברהם ואריק אינשטיין שבשכונת נוה גן.

במסגרת שבוע החינוך הגופני שהתקיים בבית ספר ממ"ד תורני נוה אברהם, קיבלה כל שכבת גיל ערך אשר אנו מצופה לגלות אצל ספורטאים (יושר אישי, כוח רצון, התמדה, שאיפה למצוינות, אומץ וקבלת השונה). במהלך שבוע זה למדו התלמידים על משמעות הערך, כיצד הוא קשור אל עולם הספורט ומדוע חייב כל ספורטאי שרוצה להצליח לקבל על עצמו ערך זה. שיאו של תהליך למידה זה היה ביום ספורט בית ספרי אשר התקיים בפארק הגדול הסמוך לשכונת נוה גן, אליו צעדו תלמידי בית הספר עם חולצות "צועדים לערכים" ליום שכולו חוויה. התלמידים הקיפו את הפארק עם דגלים והמנונים שחיברו, בדומה לנהוג בטקס הפתיחה של האולימפיאדה. לאחר מכן התקיים פיקניק בריאותי על מדשאות הפארק, בו השתתף גם מר איציק דיעי ממלא מקום ראש עיריית פתח תקוה, אשר הגיע לברך את התלמידים.
בהמשך היום השתתפו התלמידים בתחנות ספורט מגוונות, טורנירי כדורגל ומחניים, ופעילויות מגבשות נוספות. צוות בית הספר התגאה בכך שהוא מוביל את התלמידים לערכים גם דרך עולם החינוך הגופני.

כיאה לבית חינוך שחרט על דגלו פעילות גופנית כדרך חיים, אחד משיאי שבוע החינוך הגופני בבית החינוך הממלכתי ע"ש אריק אינשטיין היה יום ספורט בסימן זהירות בדרכים. במסגרת יום זה, ילדי בית החינוך חולקו לקבוצות והשתתפו במגוון תחנות הפעלה גופנית, והכל בליווי מוסיקה. עוד קודם לכן, שבוע החינוך הגופני נפתח בטורניר כדורגל הורים-ילדים ראשון, בו אפילו השתתף גם סבא של אחד מתלמידי בית החינוך. את הטורניר פתח ד"ר ששי פתאל - סגן מנהל אגף הספורט בעיריית פתח תקוה.

 

ילדי בית הספר ממ"ד תורני נוה אברהם. צילום באדיבות בית הספר.


יום ספורט בסימן זהירות בדרכים בבית הספר הממלכתי ע"ש אריק אינשטיין. צילום באדיבות בית הספר.