טיפול ב"ביצה" שממערב לשביל דנקנר
מאת רועי פן, 7/3/16


ממערב לשביל דנקנר, בין מבצע דקל 8 למבצע דקל 18, מי הגשמים כמעט ואינם מחלחלים לאדמה (כנראה שיש אספלט או בטון מתחת לאדמה, שריד למשרד המכירות והחניון שעמדו שם בעבר). כתוצאה - דיירים בבנייני מגורים סמוכים, משתמשי שביל דנקנר, וכן מעל 60 מילדי מתחם גני ילדים הסמוך - נעקצים באופן תדיר עקב היתושים שמצאו את ביתם ב"ביצה" שנוצרה, בה כבר החלו להופיע לאחרונה גם ראשנים.

ועד הפעולה של השכונה פנה לאחרונה בנושא זה לאגף שירות לתושב בלשכת ראש העיר, ולאור העובדה שייקח זמן עד לחיבור השטח לרשת הניקוז (מבנה החינוך המיועד לקום בסמוך אמור להיות מוכן רק עוד שנה וחצי) - הציע הוועד למלא את ה"עמק" עם אדמה. פתרון זה אמור להסיט את המים למקום אחר (בו אין אספלט או בטון מתחת לאדמה), בו יוכלו לחלחל אל מאגר מי התהום. את האדמה הציע ועד הפעולה לקחת מאתרי הבניה הסמוכים החופרים כעת את מרתפי החניונים או מהשטח בפארק הגדול בו לאחרונה החל להיחפר האגם (יכול להיות כאן מצב של Win-Win גם לעירייה שצריכה את האדמה וגם לקבלן שלא יצטרך לשלם על פינוי אדמה).

על פי תשובות עיריית פתח תקוה - מהנדסת העיר בוחנת מספר אפשרויות לפתרון קבע של  הנושא, ובמקביל - מינהל שפ"ע הונחה על ידי לשכת מנכ"ל העירייה לבצע טיפול ראשוני. ואכן, הבוקר הגיע טרקטור לשטח על מנת לייבש את ה"ביצה", ופעילי שכונת נוה גן ימשיכו במעקב עד להסדרה סופית של המקום.
 
הטרקטור מייבש את הביצה. צילום: רועי פן