חדשות נוה גן - ינואר 2015
מאת רועי פן, 12/1/15


1) מבנה בית הספר הממלכתי ע"ש עוזי חיטמן – למרבה הצער, עיריית פתח תקוה הודיעה בחודש שעבר על דחייה של שנה במועד המתוכנן לפתיחת מבנה הקבע, לטענתה בשל אי שביעות רצון מעבודת הקבלן שזכה במכרז לביצוע העבודות והחלטתה להחליפו. על פי ההודעה, בית הספר אמור להישאר שנה נוספת במתחם הזמני בו הוא פועל כיום. בשל כך, ועקב הליקויים במתחם עליהם מלינה הנהגת ההורים של בית הספר מזה תקופה ארוכה - ההנהגה החלה בצעדי מחאה (לחצו לקריאה על אחד מהם).
 
2) חניון המשאיות בלב השכונה – בהמשך לסיור שקיים ועד השכונה עם מחלקת הפיקוח של העירייה באמצע אוגוסט, ובהמשך לסלעים שהציבה העירייה באוקטובר על חלק מהשטח שלה במגרש שבצומת טבצ'ניק-אסירי ציון כדי שלא תישמע מבעלת הקרקע הסמוכה טענה בסגנון "לא חסמתם את השטח שלכם, למה שאני אחסום את השטח שלי שצמוד אליו", ובהמשך לסיור משותף של הפיקוח והנציג של בעלת הקרקע בנובמבר, קיבלה העירייה אישור כתוב מבעלת הקרקע לפיו היא מתירה לה למנוע את הכניסה למגרש. בעקבות זאת, לפני כחודש, טרקטור מטעם אגף התברואה בעירייה חסם את הכניסות העיקריות למגרש החול הענק ולדרך החול אשר בין אסירי ציון 11 ו-13, ובכך הופחת משמעותית המטרד אשר ממנו סובלים במשך שנים התושבים המתגוררים בסמוך. כותב שורות אלה, שלקח את הנושא כפרויקט אישי, ביקש מהעירייה תוספת של כ-25-30 סלעים על מנת להשלים חסימה הרמטית של המגרש הגדול, וכדי למנוע מהמטרד לעבור לשטח הסמוך לגרינשפן 6 - הוועד כבר ביקש מהעירייה שילוט שיאסור חניית רכבים כבדים שם.
 
 
חסימת הכניסה מאסירי ציון אל חניון המשאיות 
 
3) פארק נוה גן – בהמשך לעדכון שפורסם לפני כחודש – באמצע דצמבר יצאה לדרך תחרות האדריכלים לתכנון החלק הדרומי של הפארק (הצפוני כבר בביצוע). ארבעה אדריכלים נענו לאתגר, והדד-ליין שהוקצב להם להגשת העבודות הינו סוף ינואר. על פי פרסומי העירייה - ועדה מקצועית בראשות מנכ"ל העירייה ונציגי השכונה היא זו שתבחר את התוכנית הזוכה, ולאחר מכן ניתן יהיה להתקדם אל עבר ביצוע העבודות בשטח.
 
4) סיורים עם העירייה – באמצע דצמבר קיים ועד נוה גן סיור של כ-3 שעות עם בכירים בעירייה, במטרה להציג כ-70 ליקויי דרכים, פיתוח ותנועה בכל רחבי השכונה. סיכום הסיור מופיע באתר השכונה (קישור לסיכום), וחלק מהליקויים שהוצגו במהלכו כבר טופלו (תיקון אבנים משתלבות בכיכר הקטנה ליד כיכר האיילות, מעקה מדורג בין רחוב קוגלמן לגינת המשחקים, הנמכה לעגלות ליד מעברי חציה וכו'). בנוסף, בסוף דצמבר קיים הוועד סיור עם המוקד העירוני, בו הוצגו המקומות השונים בשכונה בהם לדעתנו יש צורך במצלמות אבטחה. סיכום הסיור, בו השתתף גם מנהל המוקד – עלה גם הוא לאתר האינטרנט של נווה גן (קישור לסיכום).
 
5) חג חנוכה שמח במיוחד – מעל 600 מתושבי נוה גן הגיעו להצגת החנוכה החינמית שאירגן ועד השכונה, שגם מימן חלק ניכר מהעלות של האירוע. מבחינת כמות נוכחים - זה היה האירוע השני בגודלו שקיים הוועד מאז ומעולם. הנוכחים חולקו ל-2 סבבים, נהנו מהצגת איכות מקורית בשם "כד השמן הקסום", קיבלו סביבונים שהכילו מטבע שוקולד וברכה מוועד נווה גן, ורכשו כיבוד אשר הובטח שכל הרווחים ממכירתו - יועברו למשפחה נזקקת באמצעות עמותת "טל חיים" (סה"כ, יחד עם הסביבונים, נרכש כיבוד בשווי של כ-2,000 ש"ח !). ועד השכונה מודה לכל מי שסייע להצלחת האירוע - מרכז הנוער והצעירים "אופק נווה גן", השיטור העירוני ונותני החסות תושבי השכונה (רו"ח מירה גולן, רופאת השיניים ומיישרת השיניים ד"ר רחלי שריג, ופיצריית פיצה סטאר בבעלות צ'יקו זערור). מחג החנוכה האחרון, נגה"פ זה כבר לא רק ראשי תיבות של "נס גדול היה פה", אלא גם קיצור של "נוה גן – השכונה פנאן" !!!
 
 
אחד מהסבבים של הצגת החנוכה שאירגן ועד השכונה
 
6) כ-2.7 מיליון ש"ח למען השכונה – בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בסוף דצמבר, אושרו כ-2.7 מיליון ש"ח למען עבודות שונות בנוה גן. בין היתר, אושרו כספים לצורך הקמת מבנה ציבור (כולל 4 גני ילדים) בדרום רחוב מבצע דקל, עבודות פיתוח כאלה ואחרות (בדגש על רחוב מבצע דקל), גשרים ובתי ספר (כולל תכנון מפורט של בית הספר השש-שנתי נוה גן, כלומר – חטיבה + תיכון).
 
7) ועד נוה גן אצלכם בסלון –  במסגרת סדרת המפגשים עם תושבי השכונה, יו"ר ועד השכונה ואנוכי התארחנו במהלך דצמבר בגרינשפן 6 בפני כ-25 מדיירי הבניין, במשך למעלה משעה. קודם לכן, התארח כותב שורות אלה באסיפת דיירים והדלקת נר שני של חנוכה בבניין שבדנקנר 3. תודה לוועדי הבתים על ההזמנה ! אם תרצו לתאם ביקור אצלכם בבניין, אנא שלחו מייל ל- neve.gan.pt@gmail.com