חדשות נוה גן - דצמבר 2016
מאת רועי פן, 18/12/16


 
1.     אירועים חינמיים בשכונה – ועד הפעולה מתכבד להזמין את תושבי נוה גן להרצאה החינמית הבאה אשר מאורגנת בשיתוף פעולה שלו יחד עם המתנ"ס השכונתי:
סדנת עזרה ראשונה - משפחה בטוחה - מפגש חד פעמי בן 4 שעות של "איחוד הצלה" - לחצו למידע על תכני הסדנה ולרישום.
הנ"ל בהמשך להרצאות שאורגנו בנושאים כסף ודיאטות, בהן נכחו עשרות תושבים (לחצו לפרטים).

2.     חוליית גנבי הרכב המבוקשת נתפסה על חם – הודות לערנותו ותושייתו של תושב השכונה - ותגובה מהירה של המשטרה - בחודש שעבר נתפסה חולייה אשר בתקופה האחרונה הסבה נזקים כבדים לרכוש (לחצו לפרטים). כשבועיים לאחר תפיסת החוליה - הוגש כתב אישום כנגד חבריה (לחצו לידיעה). בהקשר הנ"ל יש לציין גם את המפגש שהתקיים בשכונה במעמד סגן מפקד תחנת משטרת פתח תקוה והשוטר הקהילתי - בו נכחו 20 תושבים (לחצו לסיכום הנושאים אשר נדונו בפגישה ולהתנדבות למשמר האזרחי / משמר השכונה).

3.     גינון ופארקים – הפארק הדרומי - התכנון הסופי של תוכנית הפארק - על בסיס הסקיצה אשר אושרה בסוף חודש אוגוסט - צפוי להיות מוכן החודש. באיזור הפארק הצפוני ערכה העירייה מבצע שתילה רחב היקף של מרבדי דשא ופרחים (לחצו למידע ותמונה). למרבה הצער, אי התנועה והכיכר ברחובות דנקנר ומבצע דקל, אשר פיתוחם הושלם קצת לאחר משלוח "חדשות נוה גן - ספטמבר 2016" (לחצו לתמונות) - ניזוקו על ידי רכב רחב. האחראי נתפס ואמור לשלם על תיקון הנזקים (לחצו למידע ותמונות).

4.     תושבי נוה גן משלמים פחות – סירים, מחבתות וסכינים של Arcosteel, כריות אורתופדיות של Aeroflex, צלחות Corning, מזוודות Jeep ועוד - הודות לשיתוף פעולה בין אתר האינטרנט של השכונה לבין חברה העוסקת במכירות של מגוון מוצרים לוועדי עובדים בחברות ענק - תושבי השכונה יכולים ליהנות ממבחר מבצעים ומחירים מוזלים על מוצרים שונים ! מאוד תושבים כבר הצטרפו בחינם למועדון הצרכנות של תושבי נוה גן. עדיין לא הצטרפתם ? לחצו כאן כדי להירשם בחינם.

5.     עבודות בשכונה – 
א. הושלמה הסדרת רחוב אהרון כצנלסון כרחוב חד-סטרי לצמיתות, הודות למעקב של ועד הפעולה (לחצו לעדכונים שפורסמו בנושא)
ב. ביוזמת ועד הפעולה העירייה החלה בהחלפת הבטונדות בצומת גרינשפן - מבצע דקל בשער אסתטי לחצו למידע ותמונות
ג. הטמנת עמודי חשמל - כפי שהובטח ב"חדשות נוה גן - ספטמבר 2016"- חברת החשמל הטמינה את עמוד החשמל שהיה בפארק הצפוני ואת עמוד החשמל שהיה ליד מגרש הספורט של בית הספר עוזי חיטמן (לחצו לפרטים)
ד. נפתח לתנועה השביל בין חניון הספורטן לבין רחוב גיסין (צמוד לספורטן)

ה. נחסם מגרש ברחוב פנחס מאירי אשר גרם למטרדים שונים (לחצו לפרטים)
ו. הוצבו תמרורים האוסרים כניסת רכבים כבדים לרחוב מבצע דקל בשעות הבוקר - לחצו למידע ותמונה

6.      מעבר מכללת העיר פתח תקוה לתוך השכונה – לאחרונה פורסם כי מכללת העיר פתח תקוה צפויה להתחיל פעילות ברחוב מבצע דקל. לסיכום פגישה שהתקיימה במטרה להקטין את המטרדים שעלול הדבר לגרום ובמטרה להגדיל את התרומה האפשרית של המכללה לשכונה - לחצו פה.

7.     בקרוב – לא צריך ללכת עד תחנת הדלק כדי לקנות חלב, לא חייבים לעמוד בתור ב"חצי חינם" בשביל
לחמניות !
 המכונה הראשונה לממכר מוצרי צריכה בתוך השכונה - צפויה להתחיל בפעילות עוד החודש (לחצו פה למידע על המכונה, או לחצו פה על מנת לציין אילו מוצרים ספציפיים תרצו שהמכונה תציע). המיקום המדויק בו תוצב המכונה - יפורסם באתר השכונה בקרוב, שווה לעקוב :)

8.     נוה גן = אתר נופש – מזמינים חופשה, טיסה או מלון ? למה לא להזמין דרך חברת איסתא, ליהנות ממחירים משתלמים, ועל הדרך לתרום לשכונת נוה גן  ?ועד הפעולה של שכונת נוה גן מבקש להזכיר את שיתוף פעולה בין אתר השכונה לבין חברת איסתא  !!!לחצו על "אתר התיירות והנופש של נוה גן" בחלק העליון של אתר השכונה, והזמינו חופשה כיפית בארץ או בחו"ל. חברת איסתא תעביר חלק מכספי מההזמנות שלכם לטובת אירועי תרבות לתושבי השכונה בארגון ועד הפעולה ! 

9.     שבעה מיליון שקלים אושרו למען המשך הפיתוח של השכונה – לפירוט התקציבים שאושרו על ידי מועצת העיר ברבעון השלישי של השנה עבור עבודות לפיתוח נוה גן לחצו פה.

10.    ספורט בנוה גן – 
א. אולם הספורט הראשון של השכונה מוכן - לחצו למידע ותמונות
ב. מגרש הספורט של בית הספר עוזי חיטמן פתוח לקהל הרחב - לחצו למידע
ג. יום ההליכה העולמי - מאות הורים וילדים השתתפו בצעדה של כ-3 ק"מ בתוך השכונה בארגון בית החינוך אריק איינשטיין - לחצו למידע ותמונה

11.    מתי מותר להשליך פסולת גדולה והיכן ? מה שמים בפח הכתום ? פסולת גדולה - מוציאים רק בימי שני בערב - כדי לשמור על שכונה נקייה ולהימנע מקנסות ! למידע מפורט בנושא השלכת פסולת גדולה, גזם קרטונים וכו' - לחצו פה. לדיווח על לכלוך ברחבי השכונה - מוקד 106 או אפליקציית "עיריית פתח תקוה" בסלולר.

12.    פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" (לחצו פה). אל תשכחו גם לעשות לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה. בין נותני החסות החדשים לאתר - סוכנות הנדל"ן "תיווך המושבה" (לחצו למידע) והסטודיו לעיצוב פנים הבית בניהולה של מיכל מייזליש (לחצו פה).

חורף נעים וחמים !