חדשות נוה גן - מרץ 2017
מאת רועי פן, 31/3/17

 
1.     אירועים בשכונה – 
א. בתאריך 11/5/17 מתוכננת להתקיים מדורת ל"ג בעומר משותפת לכ-18 גני ילדים וכיתות א' משכונת נוה גן, שנה רביעית ברציפות. האירוע סגור לרשומים בלבד, רשימת הגנים והכיתות הושלמה, ועדי גנים וכיתות א' המעוניינים להירשם לרשימת המתנה - מוזמנים לפנות באימייל חוזר. לסיכום המדורה המושקעת שנערכה בשנה שעברה - לחצו פה.
ב. 22 תושבים השתתפו בסדנת עזרה ראשונה חינמית באורך ארבע שעות שארגן כותב שורות אלה בשיתוף עם "איחוד הצלה" והמתנ"ס השכונתי. לסיכום הסדנה - לחצו פה.
ג. השלג הגיע לשכונה - גם השנה, בפעם השלישית ברציפות, נהנו תושבי השכונה מאירועי "שלג על עירי" של עיריית פתח תקוה. למידע נוסף - לחצו פה.
 
2.     בקרוב - ספריה וקופת חולים ! – בהמשך לפעילות ועד הפעולה בנושא מול העירייה - פורסמה הודעה על כוונה לפתוח ספריה ברחוב מבצע דקל, במספר 3 או 1 - לחצו למידע. בנוסף, לאחר עבודה רבה וקשה - התפרסם המכרז להשכרת שתי הקומות מעל גני הילדים במבצע דקל 18 - לצורך פתיחת קופת חולים ראשונה בשכונה - לחצו לפרטים.
 
3.     המרכול האוטומטי החל לפעול – אפשר לקנות חלב, שמנת מתוקה, גבינה צהובה ושאר מוצרי צריכה - בכל שעה - בתוך השכונה ! אחרי פעילות של כותב שורות אלה במשך שנתיים בנושא - המרכול האוטומטי הגיע לאסירי ציון 16 ! להוראות שימוש, מחירים לדוגמה ומידע נוסף - לחצו פה.
 
4.     הפארק הדרומי – כותב שורות אלה עודכן ש"התכנית הסופית המתוקנת" של הפארק נמסרה מהאדריכל לעירייה באמצע חודש פברואר, וכרגע הפרויקט נמצא בשלב של הפעלת היועצים - יועץ תאורה, יועץ תנועה, יועץ השקיה וכו' - שלב שעשוי להימשך חודשים ספורים. רק לאחר מכן - ולאחר הכנת כתב כמויות - אפשר יהיה לצאת עם התכנון המפורט למכרז ולבחור זוכה שיבצע את העבודה המשמעותית. מבחינת תקציב - בישיבת מועצת העיר שהתקיימה לפני כחודשיים אושרו עוד חצי מיליון ש"ח עבור הפרויקט, וסה"כ אושרו כבר 2 מיליון ש"ח, מתוך עלות צפויה של למעלה מ-12 מיליון ש"ח.
 
5.     תושבי נווה גן משלמים פחות – סירים, מחבתות וסכינים של Arcosteel, כריות אורתופדיות של Aeroflex, צלחות Corning, מזוודות Jeep ועוד - הודות לשיתוף פעולה בין אתר האינטרנט של השכונה לבין חברה העוסקת במכירות של מגוון מוצרים לוועדי עובדים בחברות ענק - תושבי השכונה יכולים ליהנות ממבחר מבצעים ומחירים מוזלים על מוצרים שונים ! מאוד תושבים כבר הצטרפו בחינם למועדון הצרכנות של תושבי נווה גן. עדיין לא הצטרפתם ? לחצו כאן כדי להירשם בחינם.
 
6.     עבודות בשכונה – 
א. מצלמות אבטחה בגינות הציבוריות - העירייה התקינה מצלמות אבטחה במספר מוקדים בשכונה, בהתאם להמלצות שנמסרו במהלך סיור שנערך בנושא יחד עם תושבי נוה גן. המצלמות צפויות לשפר את הביטחון האישי ולהפחית מטרדי ונדליזם ורעש בגינות הציבוריות (לחצו לפרטים).
ב. דשא סינתטי בחצרות גני הילדים במקום חול - העירייה החליפה את החול בדשא סינתטי בחצרות הגנים יקב ואשכול שברחוב אהרון כצנלסון 8, כחלק ממהלך אותו אמורים לעבור כל גני הילדים בשכונה (ובעיר) במהלך שלוש השנים הקרובות (לחצו לפרטים). גן אשכול, אגב, זכה לאחרונה בפרס החינוך הדתי הארצי לשנת תשע"ז (לסרטון בנושא העשייה החינוכית הייחודית בגן - לחצו פה).
ג. שער אסתטי במקום בטונדות מכוערות ומתפוררות בכניסה לשכונה - בעקבות הצעת כותב שורות אלה - שלוש הבטונדות אשר היו מוצבות בצומת גרינשפן-מבצע דקל במשך שנים - הוחלפו על ידי העירייה בשער אסתטי - במהלך אשר משפר את חזות הכניסה לשכונה (לחצו לפרטים).

7.      ביטול מעבר מכללת העיר פתח תקוה לתוך השכונה – לאור תגובות תושבי השכונה לפרסומים בדיוור הקודם ובאתר השכונה, ולאחר פעילות ממושכת של ועד הפעולה בנושא - העירייה חזרה בה מהתכנית להעביר את המכללה לרחוב מבצע דקל - לחצו לפרטים.

8.     נוה גן = אתר נופש – מזמינים חופשה, טיסה או מלון ? למה לא להזמין דרך חברת איסתא, ליהנות ממחירים משתלמים, ועל הדרך לתרום לשכונת נוה גן  ?ועד הפעולה של שכונת נוה גן מבקש להזכיר את שיתוף פעולה בין אתר השכונה לבין חברת איסתא  !!!לחצו על "אתר התיירות והנופש של נוה גן" בחלק העליון של אתר השכונה, והזמינו חופשה כיפית בארץ או בחו"ל. חברת איסתא תעביר חלק מכספי מההזמנות שלכם לטובת אירועי תרבות לתושבי השכונה בארגון ועד הפעולה, דוגמת המדורה השכונתית המוזכרת לעיל ! 

9.     שישה מיליון שקלים אושרו למען המשך הפיתוח של השכונה – לפירוט התקציבים שאושרו על ידי מועצת העיר ברבעון הרביעי של 2016 עבור עבודות לפיתוח נוה גן - לחצו פה. בין היתר, הכספים מיועדים לבניית גני ילדים חדשים, מעונות לגילאי 0-3, חניון בדרום רחוב דנקנר, שיפור הביטחון בגני הילדים והתקנת דשא סינתטי במקום החול שבחצרות הגנים.

10.    מתי מותר להשליך פסולת גדולה והיכן ? מה שמים בפח הכתום ? והיכן ניתן לשרוף חמץ ? פסולת גדולה - מוציאים רק בימי שני בערב - כדי לשמור על שכונה נקייה ולהימנע מקנסות ! למידע מפורט בנושא השלכת פסולת גדולה, גזם קרטונים וכו' - לחצו פה. אנא עקבו אחר העדכונים בקבוצת הפייסבוק לקראת חג הפסח, לרבות בנושא מיקומים מעודכנים של חביות לשריפת חמץ. לדיווח על לכלוך ברחבי השכונה או על שריפת חמץ במקומות אסורים - אנא פנו למוקד 106 או השתמשו באפליקציית "עיריית פתח תקוה" בסלולר.

11.    פייסבוק ואתר אינטרנט – ניתן להמשיך להצטרף לקבוצת הפייסבוק המובילה, הוותיקה והגדולה של השכונה - "נוה גן פתח תקוה" (לחצו פה). אל תשכחו גם לעשות לייק בפינה הימנית העליונה של אתר השכונה (לחצו לאתר), כדי שעוד מפרסמים ישתכנעו שהפרסום באתר נוה גן משתלם, וכזכור – כל הרווחים מפרסום באתר חוזרים אליכם בצורה של אירועים שמארגן ועד הפעולה, דוגמת המדורה השכונתית המוזכרת בסעיף 1. 

חג פסח שמח !