הצלחה למדורה השכונתית של נוה גן !!!
מאת רועי פן, 17/5/14

למעלה מאלף איש השתתפו במדורה השכונתית הראשונה אשר ועד שכונת נוה גן יזם, אירגן, ומימן את רוב עלויותיה. המדורה התקיימה בלב השכונה ביום חמישי 15/5/14 בערב, כשה"עוגן" שלה היה 14 כיתות וגני ילדים מבתי ספר וגנים בהם לומדים ילדי נווה גן, דתיים וחילוניים סביב מדורה אחת ! בנוסף, גם יתר תושבי השכונה הוזמנו לחגיגה, אשר כללה 11 עמדות משחק, 5 מתקני שערות סבתא ופופקורן, הפתעות זוהרות לילדים, הפעלות ע"י מד"צים של מרכז הנוער והצעירים השכונתי, אמבולנס שלשמחת כולם נשאר ללא עבודה, גדרות בטיחות בכניסה למתחם וסביב האש, ואבטחה ע"י משמר השכונה. ​גם ראש העיר, מנכ"ל העירייה וחברי מועצה הגיעו לבקר במדורה הכי גדולה שנערכה השנה בפתח תקוה, שאפילו זכתה להתייחסות בתוכנית הבוקר של "אורלי וגיא" בערוץ 10 (לחצו לצילום מסך מהמשדר), בתוכנית הרדיו של גבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה" (לחצו להאזנה - 3:30 דקות לסיום) ובמקומוני פתח תקוה (לחצו לכתבה של מור אלדן ב"המקומון פתח תקוה", 21/5/14, או לידיעה של זאב שטרן ב"העיר מלאבס", 23/5/14).

מעבר לערך המוסף של שמירה על הסביבה, הפחתת זיהום אוויר ומטרדי רעש, והקטנת הסכנות במדורות לא מפוקחות, נהנו המשתתפים מערב גיבוש ואף מהוזלת עלויות הודות לקבוצות רכישה שאורגנו ע"י ועד השכונה עבור כיבוד (במקום שכיתה אחת תסגור מול פיצריה, ניתן היה להשיג מחיר זול יותר עבור מאות ילדים, לא כולל הורים ואחים...).
 
כפי שנכתב למעלה, רוב העלויות מומנו מקופת ועד שכונת נוה גן, אשר מקור ההכנסה היחיד שלה הוא מכירת שטחי פרסום באתר זה. יתר העלויות כוסו הודות לאגף הנוער והצעירים של עיריית פתח תקווה ולרופאת השיניים ומיישרת השיניים תושבת השכונה ד"ר רחלי שריג (לחצו לאתר של ד"ר שריג).

על סמך המשובים שהתקבלו, האירוע היה מוצלח מאוד, ואנו תקווה שבשנה הבאה עוד כיתות וגנים יצטרפו ליוזמה, ונצטרך לעבור לשטח גדול אפילו יותר !