הסדרי גישה מתוכננים אל מתחם קרית החינוך
מאת רועי פן, 2/6/16

 

להלן מספר פרטים חשובים בנוגע להסדרי הגישה המתוכננים אל מתחם קרית החינוך - אשר יכלול את בתי הספר עוזי חיטמן ואריק איינשטיין ואולם הספורט שביניהם. 

הפרטים אומתו במהלך פגישה שהתקיימה אתמול עם סגן מהנדסת העיר, סגן מנהלת אגף התנועה, מנהל אגף דרכים ופיתוח ומנהל הפרויקט – פגישה שהתקיימה הודות לעו"ד מעין אמודאי (עוזר ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן) - כחלק משיתוף הפעולה המתמשך עם עיריית פתח תקוה בנושא.

להלן הנקודות העיקריות:

* תוכנית התנועה כוללת נתיב כניסה חדש לחניון הספורטן (מערבית למעבר התת-קרקעי שברחוב גרינשפן). מנתיב זה יוכלו הרכבים להמשיך אל מפרץ "נשק וסע" בו יוכלו להוריד את הילדים.

* ממפרץ ה"נשק וסע" מתוכנן להיות שדה ראיה רחב להורים שירצו לוודא שילדיהם מגיעים בבטחה לבתי הספר. יובהר כי בדרכם לבתי הספר לא יפגשו הילדים כלי רכב - לא יהיה כביש ולא תהיה חניה של רכבים – מהקצה של חניון הספורטן ועד שערי הכניסה (כלומר – הכביש והחניות שהיו דרומית לכיכר משה שמיר – בוטלו, ובמקום החניות הוכשר לאחרונה חניון חדש וגדול יותר בצפון הרחוב, וכן בשל פיתוח האיזור - צפוי שימוש נוח יותר של דיירי משה שמיר בחניות שבחניון הספורטן).

* נתיב הכניסה החדש לחניון הספורטן יהיה חד סטרי. יציאת כלי רכב מהחניון תתאפשר דרך כיכר הטווסים (גרינשפן - דנקנר), אשר ממנה תתאפשר גם כניסה לחניון כמו היום (שימושי במיוחד עבור דיירי דנקנר ומבצע דקל).

* לא תתאפשר תנועת רכבים בין חניון הספורטן ורחוב גיסין דרך משה שמיר. כלומר – מהנתיב החדש לא יהיה ניתן להמשיך לכיוון גיסין על רחוב משה שמיר.

* נעשים מאמצים להביא לפתיחה בהקדם של המעבר התת-קרקעי וחיבורו דרך שביל חדש אל דרום השכונה.

* בהנחיית ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן - העבודות בשטח בעדיפות גבוהה מבחינה עיריית פתח תקוה, וכוללות, בין היתר, גם פתרונות ניקוז, תאורה ונגישות.

לדעת כותב שורות אלה התוכנית העדכנית היא התוכנית הטובה ביותר עבור המצב הנתון שבו שני בתי ספר יסודיים קמים זה לצד זה, אך יחד עם זאת - הכתוב לעיל אינו בא להחליש את ההמלצה להגעה רגלית אל בתי הספר – גם מפחית את עומסי התנועה, גם יותר בריא, וגם מאפשר עוד זמן איכות עם הילדים :)