הגשרים מעל גיסין והרב מלכה - קרובים מתמיד !
מאת רועי פן, 23/2/14


בישיבת מועצת העיר שהתקיימה הערב אושרה הצעת העירייה להקים את הגשרים מעל הרחובות גיסין והרב מלכה בשיטת BOT בהליך מהיר על ידי החברה לפיתוח פתח תקוה, שתזכה בזכויות הפרסום על הגשרים לתקופה של כ-12 שנים. כדי להימנע מעיכובים מיותרים, אושרה גם חלופה למימון ההוצאה בגובה 4 מיליון ש"ח. על ההעלאה הצפויה של ההצעה הנ"ל לדיון במועצת העיר פורסם באתר זה לראשונה במסגרת סיכום הפגישה בלשכת מנכ"ל העירייה מתאריך 5/2/14.

על פי התוכנית, שני הגשרים יהיו עשויים ממתכת, רוחבם יהיה לפחות 3.5 מטרים, ואורכם הכללי - 90 מטר (גיסין) ו-100 מטר (הרב מלכה). שני הגשרים מתוכננים עם רמפת עליה וירידה ללא מדרגות, לנגישות מרבית.

החלטת מועצת העיר הינה השיא בשנתיים של פעילות של ועד שכונת נוה גן בנושא, והיא ללא ספק תקל בעיקר על ילדי נוה גן הלומדים באם המושבות ועל ילדי אם המושבות המגיעים לבריכת הספורטן.

בנוסף, בישיבת המועצה אושרה גם הקצבת 1.5 מיליון ש"ח נוספים למען הקמת שני גני ילדים ושתי קומות מעליהם בצפון רחוב דנקנר (תוספת לסכום בגובה 1.5 מיליון ש"ח למען גני הילדים והקומות מעליהם ברחוב ברוריה שאושר לפני כחודש, ול-5.1 מיליון ש"ח למען הקמת מוסדות חינוך ומבני ציבור שאושרו בסוף 2013).

כמו כן, אושרו תקציבים נוספים והתקבלו החלטות אחרות אשר רלוונטים ורלוונטיות לכל העיר, ובפרט - לשכונת נווה גן - בין היתר בכל הקשור לחידוש הצביעה של סימונים על כבישים ולאיסור חנייה של רכבים כבדים בתוך שכונות מגורים.

זה המקום לשבח את ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן על החדשות הטובות שהוא ממשיך לייצר בפחות משלושה חודשים מאז השבעתו לתפקיד, וכן להודות גם למנכ"ל העירייה ולחברי מועצת העיר שהצביעו בעד פיתוח שכונת נווה גן !